Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup miksera studyjnego.

15 Sty 2020 20:05 192 5
  • Poziom 2  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Przymierzam się do zakupu miksera scenicznego/studyjnego, tak do 1000zł, nowego. Wymagania: min. 6 wejść mikrofonowych + 2 stereo, i żeby nie był od tronios.com. Sprzęt będzie służył w świetlicy wiejskiej do prób wokalnych dzieci i młodzieży + instrumentalistów (gitara + klarnet + skrzypce), kilka zabaw typu karnawałowa/mikołajki dla dzieci z przedszkola i szkoły oraz 2x w roku msze polowe. Aktualnie mam Behringera Xenyx 802 juz 7 rok i nadal działa, bez trzeszczących potencjometrów. Ustrojstwo muszę zakupić sam, ponieważ sołectwo nie ma środków na ten cel, a poprzedni opiekun też działał na swoim sprzęcie. Nagłośnienie to Ibiza Cube 1812 + końcówka Elmuz (niestety nie znam modelu - starte napisy). Myślałem o:
    - Behringer QX 1222 USB
    - Behringer X1832 USB
    - DNA ME-16FX
    - Soundcraft Spirit EPM 6
    Czym się różnią serie Beringera QX i X (Xenyx)?
    Z mikrofonów są nowy Shure SV 100 i stary Samson R11. Chcę dokupić jeszcze 3 szt.:
    - Behringer XM 1800s
    - Behringer XM 8500 Ultravoice 3szt
    - t.Bone MB 60 SET
    + 3 stojaki Millenium 2003
    Za Behringerem przemawiają: cena i moje doświadczenie z tą marką.
    Co o tym sądzicie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    CichyStaszek napisał:
    Czym się różnią serie Beringera QX i X (Xenyx)?

Xenyx to starsza a XenyxQ to po prostu nowa linia Xenyxów. Na pewno mają inną obudowę i nakładki faderów a co w środku zmieniono i czy w ogóle - nie wiem.
    Natomiast litera X w nazwie oznacza, że w mikserze zastosowano procesor efektów. Kiedyś oznaczano to literami FX.

Proponuję Xenyx QX1832USB. Ma procesor Klark Teknik, kompresor na kanałach mono, czteropunktowa korekcja na kanałach, dziewięciopunktowa korekcja sumy, trzy AUX-y itd.
    Możesz też rozważyć the t.mix xmix 1402 FXMP USB: https://www.thomann.de/pl/the_t.mix_xmix_1402_fxmp_usb.htm
    Może nie ma tylu funkcji co powyższy Xenyx, ale ma odtwarzacz USB MP-3 + bluetooth.
    Kumpel ma od roku i sobie chwali.

Mikrofony, XM-8500. Dobra jakość za przystępną kasę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Też myślałem nad the t.mix xmix 1402 FXMP USB, bo jest sporo tańszy, tylko nie ma kompresora na wejściach mic. Poza tym układ i wej/wyj ma tak samo rozmieszczone jak Behringer. Sam wygląd nie ma dla mnie takiego znaczenia, więc się zdecydowałem na tego t.mix 1402.
    Btw. Kolumny t.box pro dsp np. 112 są takie same jak Behringer DR112DSP.
    A czy miał ktoś styczność z mikrofonami t.bone? Są porównywalne do SV100 Shure?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tych dwóch na pewno wybrał bym SV-100

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Rozumiem. Dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Rozumiem. Dziękuję. Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Zakupiłem proponowany mikser i mikrofony.
    Odgrzebuję ponownie temat ponieważ pojawiły się niespodziewanie dodatkowe pieniążki i w związku z tym: czy moglibyście polecić jakieś mikrofony bezprzewodowe do ręki w cenie do 700zł? Najlepiej podwójne.
    Pozdrawiam.