Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer zużył 7 Gb w jednej chwili

myty 15 Jan 2020 21:29 954 20
 • #1
  myty
  Level 14  
  Witam szanownych użytkowników.
  Od wielu lat używam w pracy tel. komórkowego jako hotspot by mieć dostep na laptopie do internetu. Telefon w sieci T-mobile. Z laptopa w pracy gra muzyka (radio internetowe} i ewentualnie przeglądam strony www (onet, wp, ew. Facebook, itp.) Nigdy nic nie sciagałem, nie oglądam filmów na YTube, nie gram w gry.
  Jakim cudem zjadło mi jednego dnia 7Gb, w 20 min? A dzisiaj 3Gb w 10 min. Widziałem że zjada dane, więc wyłączałem aktualizacje, zablokowałem aplikacja działające w tle, a i tak nie mogłem zatrzymać zużycia danych. Wcześniej (przez lata) przez kilka godzin zużywał komputer ok 150Mb. Czy to wina mojego komputera, telefonu czy diabli nie wiem czego? Czy da się to jakoś zatrzymać albo kontrolować?
  Pozdrawiam myty
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  myty
  Level 14  
  Sprawdzałem, mam tel. Xiaomi, jest tam licznik danych. Aplikacje w telefonie pobierają bardzo mało danych, 3Gb (7Gb kiedyś) zjadł "przenośny hotspot" czyli komputer
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  myty
  Level 14  
  Dzisiaj jak zauważyłem że zjada dane, zablokowałem wszelkie aktualizacje, wyłączyłem aplikacje pracujące w tle, a i tak zjadł w minutę 1,5 Gb danych. A jak to możliwe ze dwa miesiące tem wciągnął 7 Gb w 20 min (tyle grała muzyka)
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  myty
  Level 14  
  @Tomequ123 nie dziwię się tylko myślałem, że jak zab;lokuję aplikację w tle i aktualizację to jestem bezpieczny. Prosze podaj przykład aplikacji które pobierają dane, mimo zablokowania aktualizacji przcujących w tle
  pozdrawiam myty
 • #8
  sosarek

  Level 43  
  Jaki system? Win10 ma opcję pobierania aktualizacji i udostępniania ich.
 • #9
  myty
  Level 14  
  Win10, ale zablokowałem wszelkie aktualizacje systemu
 • #10
  sosarek

  Level 43  
  Windows Update - Zaawansowane - Optymalizacja...
 • #11
  myty
  Level 14  
  Witam Panowie.
  Dzisiaj przed włączeniem w tel. hotspota, wyłączyłem w laptopie aplikacje w tle i aktualizacje systemu. WŁączyłem hotspota i oworzyłem stronę Google, I tylko ta strona była otwarta, Po kilku minutach telefon rozłączył interner "przekroczyłeś dzienny limit danych".
  Ręce opadają 1Gb w kilka minut.

  pozdrawiam myty
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  myty
  Level 14  
  musze rozłączyc znów zjadł 1 GB

  Dodano po 10 [minuty]:

  Matko Tomek to nie o to chodzi, stać mnie zapłacić za internet ,ale mam po prostu problem. Jak komputer może zużywać takiej ilości danych w kilka minut, tym bardziej że zasięg telefonu komórkowego w pracy jest dość słaby
 • #14
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  myty
  Level 14  
  Jutro wezmę innego laptopa i zobaczę. Niemniej jestem w szoku że zjada 1 GB w minutę.. pozdrawiam myty
 • #16
  czuker
  Level 25  
  Zainstaluj aplikację wireshark na komputerze. Zobacz pomiędzy jakimi adresami jest ruch, sprawdź gdzie idzie najwięcej danych. Sprawdź do kogo należy adres IP który uczestniczy w największych transmisjach. Stawiam że jednak serwery Microsoftu.
 • #17
  g107r
  Level 41  
  AppWatch na androidzie, pokazuje co używa i chyba zużycie po naciśnięciu "i" w kółeczku.
  Hmm, koledze kiedyś w 3 dni, bo zapomniał telefonu, zeżarło świeżo nabite 6GB, bez komputera i bez używania telefonu.
  6GB na aktualizacje?
  Konto u operatora, tam coś widać w bilingach, taki transfer?
 • #18
  myty
  Level 14  
  W telefonie wszystko ok., mam Xiaomi, jest tam licznik pobierana danych i pokazuje prawidłowo, aplikacje w telefonie kilkanaście Mb, hotspot - kosmos. Nigdy telefon nie pobrał sam dużych (żadnych) ilości danych. U operatora interweniowałem, w bilingach jak w telefonie: pobrałem 7GB, potem 2GB i oni (operator) nie widzą nic dziwnego,
  pozdrawiam myty
 • #19
  czuker
  Level 25  
  A czemu operator ma widzieć coś dziwnego skoro świadczy usługę dostępu do internetu a Ty z niej korzystasz?
  Szukaj problemu na tym co pobiera, czyli na urządzeniach podłączonych do wystawianego przez Ciebie hotspot'a.
  Ni wiem czy oprogramowanie na telefonie pozwala zidentyfikować które z urządzeń cięgnie dane czy tylko ogólnie mówi o tym ile zużyła dana usługa.
  Sugeruję jednak instalację Wiresharka na komputerze i sprawdzenie transmisji. W ten sposób powinieneś chyba zobaczyć także transmisje odbywające się po WiFi z innych urządzeń
 • #20
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Przecież w W10 nie da się wyłączyć aktualizacji.
  Natomiast można w ustawieniach zaznaczyć "Ustaw to połączenie jako taryfowe". W różnych kompilacjach W10 trochę inaczej to się robiło, poszukaj w necie. Ustawienie zapobiegnie pobieraniu zbytecznych danych przez sam system. Nie zapobiegnie pobieraniu danych przez aplikacje.

  Natomiast miej na uwadze, że jak wpadnie do firmowej sieci jakiś syf przez Twoje hotspotowanie (może już wpadł i stąd te dane) to Cię wyleją i jeszcze zapłacisz odszkodowanie do pełnej wartości szkody (bo podłączając nieautoryzowany net działasz umyślnie). Swoją drogą super admina macie, że blokuje net, a zezwala na radio. :-).
 • #21
  myty
  Level 14  
  Śieć w mojej firmie, to mój tel. Xiaomi i mój laptop. :) Tu ja jestem adminem, prezesem i władcą, Mam nadzieję ze nic do "mojej sieci" nie wpadło, no i chyba za to sie nie wyleję roboty. :)

  Dzisiaj do pracy wziąłem starego lapka z Vistą, Grał prawie dwie godziny i pobrał 75 Mb. A w środe pogram na najnowszym laptopie z Win10, (innym niż dotychczas) i zobacze ile pobierze danych. Na tym co zjada gigabajty zainstaluję Wiresharka i poobserwuję co się dzieje. Jak cos wypatrzę to Was poinformuję. Dzięki za podpowiedzi

  pozdrawiam myty