Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris Selection 2019 - Wyświetlacz czasami nie przełącza się na kamerę

Ryszard_R 15 Sty 2020 22:38 129 0
    Ryszard_R
    Poziom 2  
    Witam i proszę o poradę jak rozmawiać z serwisem, w tym o listę części o wymianę (lub sprawdzenie) których mam poprosić serwis podczas drugiej próby naprawy gwarancyjnej dla poniższego problemu (po pierwszej próbie naprawy usterki są bez zmian).

Lista usterek/problemów dotyczących korzystania z fabrycznej kamery cofania w mojej Toyota Yaris Selection 2019:

1. (od nowości) Co kilka/kilkanaście włączeń silnika (losowo), po wrzuceniu biegu wstecznego wyświetlacz radia nie przełącza się na obraz z kamery cofania. Problem znika dopiero po wyłączeniu/włączeniu silnika, ale pojawia się ponownie po kilku / kilkunastu włączeniach silnika. Zaznaczam, że podczas takiego zdarzenia jest tylko problem z wyświetlaniem, natomiast dźwięki z czujników cofania działają. Ponadto obok prędkościomierza pojawia się literka R nawet podczas tego problemu. Zaznaczam też że sprawdziłem że usterka numer 1 nie jest z powodu ewentualnych zakłóceń od ładowarki w gniazdku zapalniczki - na próbę jeździłem kilka dni z wyjętą ładowarką, a usterka nr 1 i tak się pojawiła znowu.

2. (od nowości) Obraz z kamery cofania czasami się przesuwa z góry na dół ekranu. Ta usterka rzadziej się zdarza niż nr 1.

3. (usterka która pojawiła się pierwszy raz dzisiaj) obraz z kamery cofania przestał się ruszać (zrobiła się stop-klatka), a po kilkunastu sekundach ekran radia się wyłączył na moment, a w głośnikach usłyszałem mini-grzmot/trzask (podobny do dźwięku jakby odłączyć/podłączyć z prądu tanie kolumny aktywne). Po chwili pojawiła się animacja jak po włączeniu samochodu i wrócił żywy obraz z kamery.

Dodatkowe info: Toyota Yaris Selection z fabryczną kamerą cofania kupiłem nowy w salonie Toyota Bydgoszcz na jesieni 2019, pod koniec października zgłosiłem do serwisu usterkę nr 1 i 2. Czynności wykonane przez serwis nie rozwiązały tych usterek, a dzisiaj dodatkowo pojawiła się usterka nr 3. Niestety wtedy nie spytałem o listę rzeczy które wymienili, dlatego przed drugą próbą naprawy chciałbym się lepiej przygotować. Wiem tylko że mówili że wymienili jakąś centralkę od strony bagażnika, oddali mi samochód, nawet nie odjechałem z serwisu bo od razu był problem nr 1 znowu, potem robili coś w pobliżu ekranu radia (widziałem że były zdemontowane plastiki obok), po kilkunastu jazdach znowu był problem. Mówili też wtedy że nie spotkali się z takimi problemami.