Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei p10 lite - dotyk po wymianie wyświetlacza nie działa

15 Sty 2020 23:35 663 12
  • Poziom 2  
    Miałem zbity ale działający wyświetlacz do Huawei P10 lite. Zdecydowałem się na wymianę całego wyświetlacza we własnym zakresie. Wydaje mi się że zrobiłem wszystko OK (robiłem to zgodnie z instrukcją na Youtube). Po uruchomieniu telefony wyświetlacz się włącza ale niestety dotyk nie reaguje. Zrobiłem to na dwóch różnych wyświetlaczach aby wyeliminować przyczynę że nowy wyświetlacz jest uszkodzony. Niestety na obu efekt jest taki sam tj. wyświetlacz się włącza ale dotyk nie reaguje. Proszę o informacje czy oprócz podłączenia styków coś dodatkowego jeszcze należy zrobić?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Może coś uszkodziłeś przy wymianie. Pokaż zdjęcia telefonu w okolicy złącza od lcd.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    W telefonie Huawei P10 lite dotyk znajduje się w szybie. Zdarza się wyświetlacze do tego modelu kupione w chinach mają problem z dotykiem gdyż są przygotowane na inny rynek.
    Wszystko zależy gdzie został kupiony telefon.
  • Poziom 35  
  • Poziom 35  
    agrikol napisał:
    W telefonie Huawei P10 lite dotyk znajduje się w szybie.

Odwrotnie. W wersji sprzedawanej u nas digitizer jest czescia samego wyswietlacza a szyba jest tylko szyba.
  • Poziom 2  

Dodano po 2 [minuty]:

Powyżej zamieścilem zdjęcie łacza od lcd.
    Telefon kupionu w Polsce w sieci operatora.
    Nowy wyświtlacz też kupiony w Polsce na Allegro, ale tam pewnie wszystkie są z Chin.
  • Poziom 35  
    Ponawiam pytanie. Czy przed montażem sprawdzałeś czy działa na goło?? Czy te dwa różne wyświetlacze są od tego samego sprzedawcy, zakupione mniej więcej w tym samym czasie??
  • Poziom 16  
    Kup sobie oryginał za ponad 300zł .Masz kompletną ramkę i zyskujesz nową baterię,nowe gniazdo audio i głośniczek rozmów. W grudniu zeszłego roku wymieniałem znajomemu w Huawei WAS-LX1.
  • Poziom 9  
    Jeśli już kupować LCD do Huawei to lepiej w ramce. Wydaje się 10-15 zł mniej a oszczędza 1-2 h roboty
  • Poziom 2  
    KRY5PIN napisał:
    Ponawiam pytanie. Czy przed montażem sprawdzałeś czy działa na goło?? Czy te dwa różne wyświetlacze są od tego samego sprzedawcy, zakupione mniej więcej w tym samym czasie??

Przy pierwszym wyświetlaczu nie sprawdzałem. Przy drugim już tak. Wyświetlacze kupiłem od dwóch różnych sprzedawców.

Może przy montażu nie zrobiłem czegoś co powinienem...?
  • Poziom 35  
    Na zdjęciu powierzchownie nie widać żebyś coś uszkodził. Jak już coś byś miał uszkodzić to obstawiał bym że uszkodziłeś taśmę przy wkładaniu do ramki, tam na dole gdzie się zgina ( częsty przypadek ).
    Co do samych lcd może być mega zbieg okoliczności że pomimo tego że są z dwóch różnych sklepów, mogą być z tej samej wadliwej partii ( też się tak zdarza, nie tylko z lcd ...).
    Z czystej ciekawości, odepnij taśma łącząca dolną płytkę z płytągłówną i sprawdź czy wtedy działa Ci digitizer.
  • Poziom 15  
    Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne. Konektor wygląda ok ale czy w jego okolicy nie został oderwany jakiś element smd już nie za bardzo widać.
    Chodzi mi o to miejsce:
  • Poziom 2  
    KRY5PIN napisał:
    Na zdjęciu powierzchownie nie widać żebyś coś uszkodził. Jak już coś byś miał uszkodzić to obstawiał bym że uszkodziłeś taśmę przy wkładaniu do ramki, tam na dole gdzie się zgina ( częsty przypadek ).
    Co do samych lcd może być mega zbieg okoliczności że pomimo tego że są z dwóch różnych sklepów, mogą być z tej samej wadliwej partii ( też się tak zdarza, nie tylko z lcd ...).
    Z czystej ciekawości, odepnij taśma łącząca dolną płytkę z płytągłówną i sprawdź czy wtedy działa Ci digitizer.

Po odłączeniu taśmy łączącej dolną płytką z płytą główną objawy są te same. Telefon się uruchamia. Dotyk niestety nie działa.