Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do pokoju 90m (PoMocY !!!!)

Iv3nOmI 25 Wrz 2005 13:59 1265 6
  • #1 25 Wrz 2005 13:59
    Iv3nOmI
    Poziom 2  

Witam, Mam 2 głośniki Tonsil Bolero 200 i wzmacniacz Technics SU- 810 chciałbym zakupić jakis konkretny subwoofer ale raczej pasywny co o tym sądzicie podajcie mi propozycje i ceny określonych modeli. Mam duży pokój bo 90m na poddaszu.

Z góry dzięki Pozdrawiam

_____
    Prosze nie uzywac "pomocy!!!!!" wiecej...
    tom

0 6
  • #2 25 Wrz 2005 15:04
    kamil-91
    Poziom 18  

tez chcialbym miec pokuj na poddaszu. nie napisales jakie masz na to fundusze, jakiej mocy wzmacniaczem chesz to napedzac. napisz cos konkretnego to cos poradzimy. najlepiej zbuduj cos sam wedlug naszych porad. jakie masz konkretnie wymiary pokoju?? do czego ma to sluzyc?? do domu czy tez na male imprezki??

0
  • #3 25 Wrz 2005 22:35
    Iv3nOmI
    Poziom 2  

Pokoj jest to na oko kwadrat a komputer stoi we wnęce i pod niego podpięty jest sprzęt. Na ten Subwoofer chce przeznaczyć tak około 500zl bo torche szkoda mi więcej. Głównie chodzi mi o to żeby fajnie nagłośnić cały pokój . Zastosowanie do słuchania muzyki, czasem filmów. Małe imprezki też bywają ale to nie aż tak często, ale sam lubie dość głośno słuchać więc chce urozmaicić mój zestaw audio. Doradźcie mi co zrobić, za ile, o jakiej mocy i jak to złożyc w całość żeby efekt był widoczny. Dzieki

Pozdrawaim

Dodano po 5 [minuty]:

Mam wzmaciacz o takich danych nie znam się na tym za bardzo więc napisze co na nim jest napisane
    Technics SU-810
    POWER ~ 50 / 60Hz 220V 380W

Nie wiem czy taki może być dlatego szukam porad.

Dodano po 33 [minuty]:

takie dane znalazłem o nim na necie

Dane techniczne:

· Moc maks: 2 x 75 W ( DIN 4 Ohm, 1 kHz, 1% THD )

· : 2 x 50 W ( DIN 8 Ohm )

· Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,007% ( 1 kHz 8 Ohm )

· Pasmo przenoszenia: 3 Hz – 80 kHz

· Sygnał / szum: SNR 91 dB ( IHF ’66 :99dB )

0
  • #4 25 Wrz 2005 22:56
    drakston
    Poziom 18  

90 m to kawal pomieszczenia

proponuje dwie tuby od djbolo na gdn 30-200

tanio a uzupelni ladnie basem pomieszczenie

0
  • #5 25 Wrz 2005 23:04
    Tremolo
    Poziom 43  

Po za tym przydał by się jakis wzmacniacz - możliwe że na Hollywoodach pociągłyby... Z tego co widać taniej czy to na głośnikach estradowych czy domowych wyjdzie jak konstrukcję opracujesz sam, niz kupisz cos gotowego.

podaj wymiary pokoju i wysokość.

50Watów przy standardowych kolumnach na takie wielkie pomieszczenie to mało.

Możesz pomyśleć też nad Subwooferem 2xGDN38/300/4 AE na STX. Przydałyby się tez jakies nadstawki.

Co do nadstawek: najtaniej to jakbyś porobił ze cztery kolumny (podłużne - coś jak w kościele) na ARZ 6608 (jeden kosztuje 25 złoty) do tego ten subwoofer i powinno się to jako tako nagłośnić.

0
  • #6 25 Wrz 2005 23:22
    Iv3nOmI
    Poziom 2  

Mam troche mało czasu podajcie mi jakieś propozycje gotowe do kupienia . Jak na razie tylko Subwoofer chce zmienić bo tylko fajnego bassu mi brak a nagłośnić głównie chciałbym nagłośnić miejsce wokół komputera mam dwie kolumny dosyć dobre, które mi wystarczają prosze o konkretne propozycje oraz ceny. Na tym moim jednym wzmacniaczu nie pociągnie wszystko co nie ??

0
  • #7 26 Wrz 2005 01:16
    Tremolo
    Poziom 43  

Jesli chodzi o wpięcie jednego Suba do zestawu jaki masz: Nie bardzo musiał bys kombinowac z podłaczeniem...

http://www.ldm.com.pl - poszukaj u nich Subbasów. Sądze jednak, że jakbyś wymienił obecne kolumny na coś estradowego (około 150 Wat) - powiedzmy na Eminence Alpha12 to zagra to głośniej.

Żeby ruszyło basem nawet w jednym miejscu potrzeba by było niezłego kolosa. Takie kolumny jak już powinny ruszyc pomieszczeniem powiedzmy 15 m2 ale ty masz 6x tyle.

Z klasycznych domowych głośników... Coś co bedize miało 300Watów... Oczywiście aktywne.

0