Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ECAM 44.660.B - Nie podaje wody

16 Sty 2020 09:27 642 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie jako że to mój pierwszy post. Mam problem z ekspresem jak w opisie. Szukałem trochę na forum, ale zazwyczaj problem powracał lub nie został znaleziony. Do tej pory działał bez zarzutu. Ostatnią kawę ekspres zrobił do połowy, przy próbie zrobienia kolejnej wyskakuje komunikat "obwód pusty, napełnij obwód", po założeniu dyszy wody i próbie automatycznego napełnienia słychać pstryknięcie elektrozaworu, przez 2-3 sekundy słychać buczenie i komunikat powraca. Pompka się nie załącza. Woda nie leci przy płukaniu podczas włączania/wyłączania. W innych postach znalazłem zazwyczaj sugestie żeby wymienić przepływomierz. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Skoro nie słychać pompy to w niej szukaj problemu.
  • Poziom 2  
    Wymontowałem właśnie pompkę i podpiąłem na krótko - działa. Gdzie dalej szukać usterki?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Niepotrzebnie, ale ok.
    Zamontuj pompę z powrotem ale nie podłączaj wylotu tylko w to miejsce jakiś wężyk i wyprowadź na zewnątrz. Włącz ekspres.
    Pompa pompuje? Jakiś komunikat sie pojawia?
  • Poziom 2  
    Wypuściłem wężyk, woda zaczęła leciec, uruchomił się normalnie, założyłem weżyk, uruchomiłem ponownie i ku mojemu zaskoczeniu działa 😀 ale jeszcze się nie cieszę bo usterka pewnie powróci.
  • Poziom 25  
    Następnym razem sprawdź elektrozawory.