Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zainicjować dysk Seagate ST1000LM04

16 Sty 2020 09:47 342 10
  • Poziom 3  
    Witam,
    Jestem tu nowy, proszę o pomoc w następującym problemie.
    Posiadam dysk twardy z Asusa F555l, podłączyłem go pod kieszeń z zamiarem podłączenia pod nowy laptop.
    Dysk nie pojawia się w autoodtwarzaniu, jest dźwięk podpięcia nowego sprzętu, w menadżerze dysków go widzę, ale nie mogę go zainicjować gdyż wyskakuje krytyczny błąd sprzętowy.
    Na dysku posiadam ważne dla siebie dane, chcę je przegrać na obecny laptop.
  • Poziom 39  
    Jaka to kieszeń? Uruchom Crystal Disk Info i sprawdź stan tego dysku.
  • Poziom 3  
    Kieszeń to iBox IEU303B, próbowałem też przez adapter usb to sata.
    Crystal pokazuje dysk w obecnym lapku. Jak zainicjować dysk Seagate ST1000LM04
  • Spec od komputerów
    Naucz się kadrować screeny, teraz zamieściłeś masę białego tła i nieczytelny screen w rogu...

Nie wygląda na to, żeby dysk był wykrywany. To, ze coś się pojawia w menadżerze to zapewne kwestia samego adaptera sata-usb.
    Podłącz do innego komputera i/lub za pomocą innego adaptera i sprawdź czy będzie wykrywany poprawnie.
  • Poziom 39  
    Dysk był sprawny? Nie został uszkodzony po wyjęciu z laptopa?
  • Poziom 3  
    Dysk był sprawny, po wyciągnięciu został włożony do etui z pianką. Na XP komp wykrył i most i dysk, zainstalował i nic. Gdzieś przeczytałem, ze być może potrzebuje dodatkowego zasilania, ale na tym już się nie znam :/
  • Poziom 39  
    Jeżeli na tym dysku jest partycja GPT to będzie problem. XP nie lubi tych partycji.
  • Poziom 3  
    Sprawdzę jeszcze na Win7

Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

I nic, dalej to samo
  • Poziom 38  
    Jeżeli podłączasz dysk zewnętrzny pod port USB3 czyli z niebieskim plastikiem wewnątrz to dysk powinien być poprawnie zasilany. To jest dysk 5400obr/min czyli nie jest zbyt prądożerny i powinien pracować również na USB2.
    Możesz z pendrive albo płyty DVD/CD uruchomić Linux-a LIVE np. Manjaro, Slax na laptopie bez wewnętrznego dysku. Następnie podpiąć dysk zewnętrzny i sprawdzić czy zostanie wykryty i za pomocą menadżera plików jak pod Windows przejrzeć jego zwartość. W następnym kroku, już z wmontowanym dyskiem docelowym zrobisz to samo. Tym razem przekopiujesz konieczne dane pod Linux-em.
    Wykrycie kontrolera zewnętrznego oraz dysku, jego typu wcale nie gwarantuje tego, że dysk jest sprawny. Nawet jak jest lecz ma niezrozumiałą dla systemu organizację, typ partycji to dane nie zostaną odczytane. Pod tym względem Linux jest dużo bardziej elastyczny gdyż czyta znacznie większą liczbę typów systemów plików.
  • Poziom 3  
    Dzięki wielkie, tak zrobię