Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood DP-5060 - szukam manuala do tego odtwarzacza CD

16 Sty 2020 12:11 222 8
  • Poziom 10  
    Witam,

szukam instrukcji i manuala do odtwarzacza CD Kenwood DP-5060.
    Proszę o info.

Pozdrawiam serdecznie :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    bruner napisał:
    Witam,

szukam instrukcji i manuala do odtwarzacza CD Kenwood DP-5060.
    Proszę o info.

Pozdrawiam serdecznie :)

Bedzie ciezko bo jest wszystko platne modelem wyzszym byl DP7060 podobnie wygladal ale podejrzewam ze srodki inne .Serwisowke do tego mam.A DP R5060 to byl odtwarzacz ze zmieniarka na 5 plyt .
  • Poziom 10  
    Dziękuję za te karty katalogowe. Widziałem takie same na HiFi Engine, tam też jest manual do DP-7060. Stąd zamieściłem post tutaj, bo nie mogłem nigdzie znaleźć manuala do DP-5060. Na szczęście mechanizm odtwarzacza jest taki sam w obu, różni się płytką plastik/metal na górze.

Wczoraj przy konserwacji mechanizmu coś poszło nie tak. Laser przestał się załączać. Winna była jedna, mała, cholerna dźwigienka, która po zamknięciu szuflady załączała mechanizm lasera. Siedziałem nad tym chyba z 2 godziny i well done!!!
    Udało się :) Sprzęt wrócił do żywych. Mechanizm działa jak nowy, cichutko się otwiera i zamyka szuflada. Mam jedynie pewne obawy co do lasera, gdyż ma niski bufor na wibracje. Uderzyłem pięścią w biurko i laser zgubił ścieżkę. Nie wiem czy to wina słabego bufora w odtwarzaczu czy kwestia mocy lasera (starość) czy coś z elektroniką?

Druga sprawa jeden z największych elektrolitów ma na dole żółtą substancję. Zastanawiam się czy to klej, żeby go utrzymać w pionie czy się wylewa elektrolit? Niestety nie zrobiłem zdjęcia.
  • Poziom 43  
    bruner napisał:
    Uderzyłem pięścią w biurko i laser zgubił ścieżkę.
    rzadko który sprzęt domowy wytrzymuje takie wstrząsy bez gubienia ścieżki.
    bruner napisał:
    Druga sprawa jeden z największych elektrolitów ma na dole żółtą substancję. Zastanawiam się czy to klej, żeby go utrzymać w pionie czy się wylewa elektrolit?
    Klej. Elektrolit ma oleistą konsystencję a nie twardą jak ten klej.
  • Poziom 35  
    398216 Usunięty napisał:
    bruner napisał:
    bruner napisał:
    Druga sprawa jeden z największych elektrolitów ma na dole żółtą substancję. Zastanawiam się czy to klej, żeby go utrzymać w pionie czy się wylewa elektrolit?

Jak sie wyleje tak ale jak wyschnie tworzy cos w rodzaju skorupki a klej pozostaje wciaz elastyczny cos ala "BUTAPREN" w koncu zawiera kauczuk .

Dodano po 1 [minuty]:

398216 Usunięty napisał:
    bruner napisał:
    bruner napisał:

Jak sie wyleje tak ale jak wyschnie tworzy cos w rodzaju skorupki a klej pozostaje wciaz elastyczny cos ala "BUTAPREN" w koncu zawiera kauczuk .
  • Poziom 43  
    zadam64 napisał:
    jak wyschnie tworzy cos w rodzaju skorupki
    ?? Dziwne, bo dotychczas spotykałem się wyłącznie z oleistymi plamami na PCB?
    zadam64 napisał:
    klej pozostaje wciaz elastyczny cos ala "BUTAPREN" w koncu zawiera kauczuk .
    Długo poddawany schnięciu (zwłaszcza w podwyższonych temperaturach otoczenia) butapren twardnieje praktycznie całkowicie. W każdym razie łatwiej jest go odłamać niż urwać. - To też z moich doświadczeń serwisowych.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    bruner napisał:
    Dobra to załączam zdjęcia :)

100% klej -elektrolit nie robi takich plam i jak sie rozlewa to po calej plycie zanim przyschnie, a tu widac miejsce w ktorym wczesniej naniesiono klej przed montazem .Brak kontaktu z innymi elementami otoczenia na PCB.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Jak ktoś się pojawi ze schematem i/lub instrukcją obsługi (lubię mieć) to proszę o zamieszczenie. Dziękuję i pozdrawiam :)