Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości połączenia z wifi - brak połączenia bezprzewodowego

16 Sty 2020 22:22 282 13
  • Poziom 12  
    Od jakiegoś czasu komputer przestał łączyć się z wifi. Karta sieciowa jest zainstalowana Ale nie można utworzyć/skonfigurować połączenia bezprzewodowego. Tak jakby była wyłączona. Myślałem że to coś ze sterownikami, przeinstalowalem system i dalej to samo... co dziwne przy instalacji systemu (7 HE) nie było kroku w którym moglem skonfigurować połączenie sieciowe. Czy to wina karty? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Witam
    Może głupie pytanie, ale czy przypadkiem nie jest to laptop i nie jest wyłączona karta przełącznikiem na obudowie?
    Zdarzało się, że zgłaszał się klient co to wyłączył sobie kartę "suwaczkiem", a potem instalował system po kilka razy ;)
  • Poziom 39  
    Pokaż zrzut ekranu gdy klikniesz "Zmień ustawienia karty sieciowej".
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Witam
    Czy na pewno masz poprawny sterownik zainstalowany?
    W tych lapkach siedział Broadcoma lub Atheros w zależności od wariantu modelu komputera. Może zainstalowałeś nie ten sterownik co powinieneś. Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma błędu (jak nie jesteś pewny jaki model/producent karty sprawdź VID/PID), tak jak kolega @Tomequ123 pisał - sprawdź kartę z użyciem jakiegoś Linuxa Live.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tomequ123 napisał:
    Nie widać w ogóle karty.

Ale jest widoczny BT, a w laptopach bardzo często karta wifi i BT to jedno urządzenie.
    @jarro90
    Pokazać menager urządzeń, z rozwiniętą listą urządzeń sieciowych.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Niestety nie posiadam łącza przewodowego, tylko i wyłącznie korzystam z internetu w telefonie który mi w zupełności wystarcza i działał do niedawna. Muszę podjechać do znajomego żeby to sprawdzić ale dziś już raczej nie dam rady...

Dodano po 3 [minuty]:

Jakiś czas temu rozbierałem laptopa żeby naprawić klawiaturę którą się zacinała, pomogło ale czy prawdopodobne ze mogłem przypadkiem uszkodzić/odpiać kartę sieciową?
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    Karta nie ma zainstalowanego sterownika, info jest na zdjęciu.
  • Poziom 12  
    Dokładnie, trzeba było zainstalować sterowniki Broadcom do karty 😉 dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam