Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups KP220 - nie działa, stopniowo wariował

17 Sty 2020 01:09 312 4
  • Poziom 9  
    Krups KP220 - nie działa, stopniowo wariował
    Witam.
    Czy ktoś ma, lub wie gdzie można znaleźć schemat ekspresu Krups KP220 na kapsułki? Dostałem taki za darmo, bo zaczynał wariować - czasem dioda przy przycisku nie chciała zmienić koloru na zielony (powinna tak zrobić po 30s), czasami ciągle dioda świeciła na czerwono, a czasami ciągle migała. Problemy pojawiały się i znikały po odstaniu ekspresu np. 2 dni.

Teraz jest tak, że dioda wcale nie świeci, można naciskać długo, ale ekspres nie daje żadnych "znaków życia". W jednym z postów z przed kilku lat czytałem o problemie z kondensatorami, które tracą pojemność. Tutaj pytanie, czy kondensator foliowy (ponoć taki tam jest) mógłbym jakoś zmierzyć multimetrem czy ma nominalną pojemność, czy ją stracił? Funkcji pomiaru pojemności w multimetrze niestety nie mam. Jeśli ktoś miał do czynienia z tego typu ekspresem to proszę o podpowiedzi co mogło się stać. Załączam poglądową grafikę ekspresu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Daj zdjęcie płyty sterującej

• Specjalista AGD
    Nie ma czegoś takiego jak schemat do ekspresów dolce Gusto.

Kondensatory mają specyficzny układ i faktycznie często "siadają".

Ich koszt jest znikomy około 3 zł więc warto je wymienić jeżeli nie mamy możliwości ich sprawdzenia.
    Jeśli dysponujemy zwykłym multimetrem przed wymianą sprawdzić bezpieczniki termiczne na grzałce oraz ścieżki na płytce na samym wejściu od prądu ( pełnią rolę bezpieczników)
  • Poziom 9  
    Pożyczyłem multimetr z pomiarem kondensatorów. Okazało się, że ten szary, wylutowany kondensator (u góry na zdjęciu) zamiast 0,22 uF ma już tylko ok 0,12 uF. Więc może to była przyczyna. Muszę taki (i dla pewności pozostałe też) zamówić i zobaczymy czy ruszy.

Jeszcze prośba- jaką funkcję pełni tu kondensator wpięty tuż przy wejściu zasilania 230V na płytkę? Tak łopatologicznie ;) Szukałem w necie pod hasłami typu "kondensator w obwodzie prądu przemiennego", ale nie bardzo rozumiem dlaczego przy spadku jego pojemności ekspres wogóle nie reaguje, nie działa?? Krups KP220 - nie działa, stopniowo wariował
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanie.
    Na co zwrócić uwagę szukając zamiennika kondensatora foliowego. Czy wystarczy taka sama pojemność i napięcie, czy jeszcze coś jest istotne?
    Na kondensatorze który stracił pojemność mam takie napisy:
    MPX/MPK X2
    0.22uF K 280V
    Czy wystarczy dowolny foliowy 0.22 uF na napięcie 280V LUB większe- znalazłem w internecie takie jak poniżej- czy byłyby dobre?

https://botland.com.pl/pl/zestawy-kondensator...-polipropylenowy-220nf-275vac-15mm-10szt.html