Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica 3-way dla głośników HERTZ Energii.

17 Sty 2020 14:34 108 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie czy ktoś z was mógłby zrobić mi symulacje?projekt zwrotnicy trójdrożnej dla głośników firmy hertz.
    Buduje projekt car audio i chciałbym żeby to fajnie zagrało. Teoretycznie zwrotnice mam już rozrysowaną (schemat i sugestie ze zwrotnicy hertz cx300) lecz myślę że można coś więcej ugrać.

Głośniki jakie chcę zastosować to :
    tw: HERTZ DT 24.3
    mid: HERTZ EV130.5
    bass: 2x EV 165L.

Moja zwrotnica wyszła następująco:
    dla tw 12dB: C 3.9uF i L 0,15mH, R: 1.1OHM,(dla wyciszenia TW bo jest ostry)
    dla mid 6db: c 33uF i L 0.33mH
    dla bass 6dB: L 0.82mH
    Bass będzie podłączony w 2OHM.
    podział jaki mi wyszedł 550/4500
  • Poziom 43  
    Mysle ze dwudrozna ogarnie sprawe. 165mm głośnik wystarcza do grania prawidlowego w 2way. 130 też jest midwooferem. Zresztą nawet budowa glosnikow podobna. To tylko dodatkowa niepotrzebna kasa na częsci do zwrotnicy. Co do tłumika... Jednym omem nie wyciszysz wysokotonowego... to nawet jest niesłyszalne.
  • Poziom 8  
    Mój system będzie się składał właśnie z takiego zestawu, ma być porządnie słychać i kopać kick bassem, uwielbiam dobrej jakości dźwięk. Rezystory mam kilka od 1ohm do 5ohm, coś dobiorę. Kwestia tego czy reszta jest dobrana ok. Pracuje w branży elektronicznej i takie rzeczy mamy za free więc mogę się bawić na potęgę :D a głośniki już mam po prostu dlatego chcę to wykorzystać po co mają leżeć i kurz zbierać.
  • Poziom 43  
    To musisz kupic 30 centymetrowe basy, i dowolne z tych Twoich malutkich głośników użyć jako midwoofery.
    A jezeli ekonomia Ci obca. To 165mm głośniki odetnij na 100Hz, niech grają tylko Bas na 2 omach, wtedy cewka z obliczeń nie wyjdzie olbrzymia, oczywiscie ciecie minimum 2 rzędu. Oczywiscie osobne komory dla 165 i 130. Żeby to cos z akustyką miało wspolnego. W jednej komorze nie mozesz miec 130 i 165. Musisz mieć Ciecie 100/5000Hz a skoro masz częsci elektronicznych na pęczki, użyj biampingu. 165 puść samym basem, a reszte ze zwyklą zwrotnica 2 drożną 6dB/12dB.