Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zastąpić bezprzewodowo przewód sieciowy

17 Sty 2020 20:36 246 11
  • Poziom 3  
    Witam. jak zastąpić BEZPRZEWODOWO (!!!) kabel rj45 na odcinku np.: 200m.? Jakaś radiolinia? NO WIFI

Moderowany przez jimasek:

Temat nieco zmodyfikowałem

• Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Bezprzewodowo można postawić most radiowy. Popularne urządzenia, które sobie dobrze dają radę (są dosyć niezawodne) to na przykład Ubiquiti Nanostation (w różnych wariantach - 2.4GHz oraz 5GHz, wersje Loco z trochę niższym wzmocnieniem, ale na 200m powinny dać radę). Oczywiście wymagana bezpośrednia widoczność obu punktów.

Z tańszych alternatyw TP-Link modele CPE210 i CPE510 przychodzą mi na myśl.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Bezprzewodowo i, cyt.
    Cytat:
    NO WIFI
    ?
    Pozostaje przenoszenie danych na nośnikach...
    Nanostation loco na 200m śmigają aż miło, sprawdzone... Rozwiązanie nie z najtańszych, ale po instalacji na dłuższy czas jest spokój.
  • Moderator - Sieci, Internet
    rafsoc napisał:
    Jakaś radiolinia? NO WIFI

A radiolinie to nie wifi? Jak ty sobie to wyobrażasz? Są oczywiście częstotliwości licencjonowane dla radiolinii ale to są inne koszta. Proszę o dokładny opis co chce osiągnąć.
  • Poziom 29  
    Może autor po prostu napisał NO WIFI bo próbował zwykły router z anteną dookólną i nie miał zasięgu? ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak napisał, że chce zastąpić kabel RJ45 nie informując co tym kablem leci, pomijając już całkowicie, że RJ45 to rodzaj złącza, a nie kabla... ;-)
  • Poziom 3  
    Dziękuje wszystkim. :) Zapytam/Powiem jeszcze inaczej:
    1-Chciałbym przesłać typową transmisję danych na nietypową odległość. (hmmm... w paśmie 80? )XD
    2-Najlepiej na tysiąc km. i w gigabajtach na sekundę
    3-punkt/punkt
    Czy mamy w ofercie jakieś urządzenia, które mniej więcej to potrafią?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zapomnij o transmisji radiowej danych na setki kilometrów w gigabajtach na sekundę (pomijam już użycie pasma o częstotliwości kilku MHz).
  • Poziom 24  
    W sumie bez marzycieli nie byłoby postępu. Ale te założenia, według mojej wiedzy, to na tę chwilę utopia...
  • Specjalista Sieci, Internet
    rafsoc napisał:
    Najlepiej na tysiąc km.

Ja słyszałem, że ludzie udostępniają neta rodzinie na posesji obok, ale nie myślałem, że rodzinie w innym województwie :D
  • Poziom 24  
    1000 km? To sugeruje inne państwo... Może jeszcze łącze szyfrowane? Czyżbyśmy odkryli aferę szpiegowską? :-)
  • Specjalista Sieci, Internet
    A zaczęło się tak:
    rafsoc napisał:
    jak zastąpić BEZPRZEWODOWO (!!!) kabel rj45 na odcinku np.: 200m.?
    Apetyt rośnie?