Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaka pompka do wody użytkowej

17 Sty 2020 21:43 168 5
  • Poziom 3  
    Witam,zamierzam wymusić obieg wody ciepłej a mianowicie zamontować na rurze cyrkulacyjnej z bojlera 150l 2-płaszczowego znajdującego się w piwnicy ,pompkę cyrkulacyjną żeby szybciej docierała ciepła woda na piętro/z piwnicy na piętro ok.4m/,która była by sterowana wyłącznikiem czasowym.Myślałem o pompce IBO 15-15/polskiej produkcji/, lub wilo ,ale one podnoszą tylko do ok.1,3 metra,czy poprawią cyrkulację.Co o tym sądzicie,proszę o poradę.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedz,chciałem jeszcze dopytać w tej kwestii,a mianowicie jak jest cyrkulacja wody ciepłej na parterze i od tej rury jest trójnik skąd woda ciepła idzie na piętro to czy pompka cwu nie będzie robiła obiegu tylko na parterze,a na piętro już nie? I druga sprawa/bo zamierzam załączać tą pompkę wył.czasowym/czy w tym czasie jak pompka będzie wyłączona to będzie przez nią swobodnie przepływać woda po odkręceniu baterii ciepłej wody, oraz czy ktoś ma doświadczenia odnośnie pracy pompki IBO E-15-14,jak się one sprawują.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    klinowsaki napisał:
    Dzięki za odpowiedz,chciałem jeszcze dopytać w tej kwestii,a mianowicie jak jest cyrkulacja wody ciepłej na parterze i od tej rury jest trójnik skąd woda ciepła idzie na piętro to czy pompka cwu nie będzie robiła obiegu tylko na parterze,a na piętro już nie?

Zależy jak tą cyrkulację zrobisz. Jesli instalacja się rozgałęzia to w cyrkulacja też się powinna rozgałęziać...

klinowsaki napisał:
    I druga sprawa/bo zamierzam załączać tą pompkę wył.czasowym/czy w tym czasie jak pompka będzie wyłączona to będzie przez nią swobodnie przepływać woda po odkręceniu baterii ciepłej wody

Będzie, co prawda w odwrotną stronę, ale to bez znaczenia.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    klinowsaki napisał:
    czy w tym czasie jak pompka będzie wyłączona to będzie przez nią swobodnie przepływać woda po odkręceniu baterii ciepłej wody

Zawór zwrotny temu zapobiega. Mnóstwo schematów na cyrkulację jest.
  • Poziom 3  
    zamontowano na rurce cyrkulacyjnej pompkę typu wilo wymuszającą obieg ciepłej wody