Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon DUAL - Szukam wymiarów śruby radełkowanej

17 Sty 2020 22:27 240 9
  • Poziom 14  
    Witam,

Czy byłby ktoś uprzejmy i zrysował mi wymiary śruby radełkowanej blokującej przeciwwagę (czy jak to się nazywa) do gramofonów DUAL? Gwint to M4 jest ale potrzebuję reszty wymiarów. Niestety moja się się zagubiła a oryginału raczej nie dostanę więc pozostaje tokarz. I określił materiał czy to stal czy aluminium czy coś jeszcze innego. Załączam zdjęcie żeby było wiadomo o którą chodzi. Jak komuś się nie chce rysować to może podać wymiary.
  • Poziom 25  
    Cześć. To śruba do regulacji przeciwwagi? Jaki to model duala? Mam cs 626 ramię wygląda podobnie. Może mam też oryginał z cs 628. Porównam dam znać.
  • Poziom 33  
    Zawieszenie identyczne jak w moim 1237A (ramię S-shape?)
    Jak znajdę czas wieczorem to narysuję.
    V.
  • Poziom 25  
    Niestety, z serii 626 i 628 wygląda to nieco inaczej
    A sama śruba jest taka i taką mógłbym poratować
  • Poziom 14  
    Tak jak pisałem mocuje przeciwwagę. Model to DUAL 704. Na zdjęciu jest inny ale ramię to samo. Zdjęcie wziąłem z internetu bo bez sensu robić swojemu jak tej śruby nie ma. Ale jak przeglądałem internet wygląda tak samo. Jaką średnicę ma pokrętło i jaka jest długość gwintu u Pana? U mnie musi być mała średnica bo się nie zmieści. Tokarza mam gratis więc kwestia tylko wymiarów i materiału.
  • Poziom 25  
    Wstępnie myliłem się co do oceny zawieszenia ramienia, Moja śruba jest za krótka. Ale na 100% kolega Vorlog ma gramofon z takim zawieszeniem, w nim twoja nadzieja. Pozdrawiam kolegów serdecznie.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    No naskrobałem :)
    Śrubka wygląda tak
    "Rysunek" w załączniku- jak będziesz dawał go tokarzowi, to z zastrzeżeniem, żeby się nie śmiał :D
    Materiał to jakiś lekki stop aluminium, coś jak toto, z czego robione są gałki do potencjometrów w starych sprzętach Unitry itd. Zwykłe aluminium szarzeje z czasem i jest upierdliwe w obróbce.
    Pozdrowienia dla wszystkich, V.
  • Poziom 14  
    O chłopie wielkie dzięki. Nie musiałeś się aż tak starać, mógł być odręcznie.
  • Poziom 33  
    Odręcznie to można robić jak człowiek młody, napalony, samotny :D
    Mam akurat w chałupie służbowego laptopka z AutoCADem, więc co za problem...
    Powodzenia z tokarzem.
    V.