Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus tufgaming - BSOD na nowym laptopie

18 Sty 2020 00:02 189 5
  • Poziom 2  
    Witam, mam taki oto problem. Posiadam kupionego na dniach laptopa i już przez te kilka dni zaliczyłem dwa razy niebieski ekran.
    Pierwszy raz po kliknięciu w wyłączenie systemu (nie pamiętam czy zasilacz był podłączony czy leciałem na baterii - jeśli to może być istotne), drugi raz gdy dostałem komunikat aby podłączyć zasilacz bo niski stan baterii. Po jego podłączeniu komputer w ogóle nie ogarnął, że wtyczka została wsadzona i po paru sekundach dostałem bluscreena. Poczytałem w necie, że mogę odczytać minidumpa za pomocą windbg, ale nie da rady. W momencie ładowania plików dostaje takie oto info na dole w oknie locals, przez sekunde jest widoczne to: nieokreślony błąd 0x800040050, nastepnie na stałe mam to: parametr jest niepoprawny 0x80070057. Potrafi ktoś pomóc? Nie znam się na tym kompletnie, ale poprowadzony przez kogoś powinno się udać;). W załączniku przesyłam spakowane te dwa minidumpy.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozwoliłem sobie na edycję posta ponieważ windbg ruszył, w załącznikach dodaję info dot. bluscreena pierwszego i drugiego. Jeśli coś nie tak podesłałem proszę o info. Dzięki wielkie
  • Poziom 4  
    Witam, też posiadałem tego laptopa (ja posiadałem tuf fx505) i on ma WADĘ FABRYCZNĄ ja mojego zwracałem 2 razy i oba waliły bluescreenami np. po podpięciu zasilania. W internecie aż się roi od takich awari tego laptopa. Wydaje mi się że te laptopy maja źle wykonane zarządzanie zasilaniem, w moim też karta graficzna się wyłączała sama. Jak jest na gwarancji to wymień go na inny laptop bo te asusy tuf mają jakieś dziwne zachowania i waliły bluescreenami. Ja mojego wymieniłem na fx505dt z ryzenem 7 i on tych problemów z bluescreenami nie ma.

ps: chyba Asus się kończy bo zaczyna produkować buble

Dodano po 8 [minuty]:

Jak najszybciej wymień laptopa na gwarancji na inny model bo te laptopy miały wadę fabryczną (coś nie tak z zarządzaniem zasilania) stąd te blue screeny DRIVER_POWER_STATE_FAILURE <- ten kod oznacza problem z zasilaniem.
  • Poziom 43  
    Foxlixo napisał:
    DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Ja tam w dumpach widzę bardziej DX_TIMEOUT - GPU nie odpowiada na komendy z OS.
    Zalecam jeszcze nie panikować i podmienić sterownik GPU z pomocą DDU. Test na bootowalnym linuxie wskazany.
    @grzelmen Wgraj co się da z nowości (sterowniki) ze strony producenta.
  • Poziom 2  
    Sytuacja wyglądała tak, że sterowniki zmieniałem jeśli była aktualizacja właśnie przy pomocy DDU, nic to nie pomogło...Paręnaście lat temu miałem kartę graficzną radeona....i problemy ze sterownikami były normą, z tego powodu od wtedy omijałem radeony szerokim łukiem. Tu wygląda na to, że sterowniki własnie zintegrowanego radeona są.....no własnie. Odkąd w panelu invidia ustawiłem aby praktycznie wszędzie używany był geforce....zero bluescreenow....
  • Spec od monitorów
    version 10.0.18362.1062 < to pokazuje w pliku *.txt czyli (Windows 10 Version 1809 ) z poł. 2019

Zrób update Win , usuń stare drivery za pomoca DDU , zaistaluj nowe ze strony producenta... powinno być dobrze

Strona Microsoft np. o tym laptopie i error ( 0x80242016.) pisze
    Spoiler:
    The work around for the windows 10 insider preview 10.0.18362.1 build not installing and showing error 0x80242016. What you have to do is switch to the fast preview ring and then disable the windows search. to disable the windows search type Services.msc in the search bar next to the windows start menu. run the services.msc and go down to the windows search and right click and on the menu that comes up click on properties. When the properties comes up for windows search go down to startup type and select disable. Then click apply and then clik ok. Then close services,msc and try to run the update agian and it should install the windows 10 insider preview 10.0.18362.1.

Forum Asus o tym laptopie podaje też sporo info. Link

:?: Podaj dokładną nazwę swojego Asus tufgaming

Jesli twój model (ASUS TUF FX504 with an i7-8750H ) poczytaj Link
  • Poziom 2  
    Dzięki za wskazówki, Windowsa uaktualniłem, BiOSa przy okazji też. Bluscreena, tfu tfu ;) już od dawna nie miałem. Jednak ciągle morduje się ze sterownikami AMD, dwa dni po ręcznej instalacji windows sam szuka aktualizacji i instaluje mi jakąś wersję z sierpnia 2019 i tak w kolko. W rejestrze ustawione mam aby sam nic nie instalował... ale dalej swoje...
    model to: ASUS asus fx705dt