Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk twardy Toshiba nie działa

18 Sty 2020 02:04 78 2
  • Poziom 1  
    Witam wczoraj chciałem podczepić dysk twardy z windowsem 8.1 do laptopa Lenovo na którym był dysk Seagate windows 10. Za 1 razem wszytko było dobrze a za drugim już nie. Od godziny 18 do 22 prubowalem go włączyć cały czas był napis scanning and repairing drive (...) 76%. Potem ten dysk włożyłem do laptopa od kompletu Asus on był z nim od nowości i mi się wyświetliło takie coś(...). Proszę o jak najszybszą pomoc bo naprawdę mi jest potrzebny. I jak by coś to prubowalem to ominąć ale nie wiem już jak to zrobic.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Mimo że z tej grafiki wielkości znaczka pocztowego nic nie da się odczytać - to lepsze zdjęcie nie jest potrzebne. Co z czegoś takiego można odczytać?

Dysk twardy Toshiba nie działa

To już po powiększeniu. Następne zdjęcia proszę wklejać według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Proszę skorzystać z dowolnego oprogramowania, które będzie w stanie wyświetlić dane SMART dysku twardego (można to oprogramowanie uruchomić w wersji live z płyty czy pendrive'a przygotowanego na działającym komputerze). Można też podłączyć dysk do innego komputera i tam przeprowadzić diagnostykę, jeśli dysk nie jest uszkodzony w stopniu który uniemożliwi start tego komputera.

Przykładowe programy do odczytu SMART:
    Windows: CrystalDiskInfo, Victoria 5.23
    Linux: smartctl z pamietu smartmontools, GSmartControl
    DOS: MHDD, Victoria 3.52, HDAT2, SmartUDM
  • Poziom 22  
    Jeżeli dysk okaże się sprawny mechanicznie, to może padł WINDOWS 8.1
    I zostaje Ci jego ponowna instalacja.

P.S.
    Z tego zdjęcia nic się nie da odczytać.