Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik z kalkulatora z pamięcią wyniku.

18 Sty 2020 03:37 198 6
 • Poziom 13  
  Witam serdecznie. Przeszukując internetowe zakamarki w poszukiwaniu prostego licznika impulsów natknąłem się na projekt licznika z kalkulatora. Myślę sobie wszystko fajnie i tanim kosztem, bo tylko kontaktron i magnes odcinek przewodu i kalkulator ale jako, że postanowiłem z kalkulatora zrobić licznik przebiegu do pewnego pojazdu potrzebuję aby wynik się nie kasował, a większość kalkulatorów posiada funkcję oszczędzania energii i po paru minutach się wyłącza. Moje pytanie czy można jakoś temu zaradzić? Czy istnieje możliwość dobudowania do kalkulatora układu lub też ingerencję w sam układ kalkulatora aby ominąć oszczędzanie energii? Proszę o poradę. Z góry dzięki.
 • Poziom 35  
  Można sobie taki licznik zbudować samodzielnie w oparciu o mikrokontroler .
 • Poziom 13  
  Witaj kamyczek. Dzięki za odpowiedź. Jestem świadom, że można na mikrokontrolerze ale jestem też ciekaw co z tym kalkulatorem. Liczyć liczy ale brakuje mu tej funkcji pracy ciągłej gdyż wyłącza się po czasie. Pozdrawiam
 • Poziom 36  
  Pawlo14 napisał:
  Czy istnieje możliwość dobudowania do kalkulatora układu lub też ingerencję w sam układ kalkulatora aby ominąć oszczędzanie energii?


  Jako zastępczy licznik impulsów (o ile częstotliwość nie jest zbyt duża), chyba najmniej kłopotliwy w adaptacji jest najprymitywniejszego typu krokomierz. Nie gaśnie, nie zapomina. Jeśli zasilić z dobrego alkalicznego ogniwa, to będzie trzymał wynik na lata.

  Tu przykładowy, znaleziony w margarynie:
  Licznik z kalkulatora z pamięcią wyniku.

  Podłączenie proste bo wszystko widać:
  Licznik z kalkulatora z pamięcią wyniku.
 • Poziom 20  
  W zależności od zasilania przynajmniej 3V

  TLC556, jeden z timerów jako "minutowy", drugi timer wyzwalany tym pierwszym generuje krótki impuls pobudzający - podłączenie pod któryś przycisków przez miniaturowy przekaźnik kontaktronowy, przekaźnik elektroniczny, tranzystor fet
 • Poziom 13  
  Kolego ojciec myślałem nad takim właśnie pobudzaczu ale problemem jest pod który przycisk podpiąć gdyż każdy będzie wprowadzał jakieś zmiany jedyny normalny to któryś z przycisków pamięci ale on będzie miał ograniczoną ilość wciśnięć gdyż dodając do pamięci w końcu wyskoczy ERROR bo braknie miejsca na wyświetlaczu. Chociaż teraz myślę jakby naprzemiennie klikać M+ i M- to wynik będzie dodawany i odejmowany i w konsekwencji stał w miejscu co o tym sądzicie?
 • Poziom 35  
  To może z licznika rowerowego on w końcu pamięta ile w sumie przejechano .