Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SHARP LC-60LE652E nie włącza się -niebieski led

18 Sty 2020 22:38 606 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Próbowałem podpiąć się pod temat innego tv z takimi samymi objawami jak na razie bez sukcesu. Do brzegu. W tv są wszystkie napięcia zgodnie z opisami na płycie brakuje jedynie napięcia zasilającego podświetlenie matrycy. Zasiliłem podświetlenie dedykowanym autozasilaczem do pasków led. Z pod obudowy przez otwory technologiczne widać równomierne oświetlenie. Po włączeniu świeci się niebieska dioda. Przyciśnięcie jakiegokolwiek przycisku pilota powoduje bardzo szybkie miganie czerwonego led na tle niebieskiego. Brak reakcji na przyciski w obudowie. Nie reaguje na pendrive z softem, brak możliwości wejścia w tryb serwisowy. Idąc za wpisami na forum zamówiłem na znanym portalu aukcyjnym zaprogramowaną pamięć i wymieniłem. Po wymianie jest dalej jak było. Wypinałem również do sprawdzenia taśmy matrycy z t-con ale ani na moment nie wstaje. Main QPWBXG135WJN2. Jestem gotów kupić nową płytę logiki. Potrzebowałbym jedynie wiedzy w jaki sposób jednoznacznie zweryfikować czy problem tkwi w t-con, logice czy samej matrycy(zasilacz z racji napięć traktuję jako sprawny) .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    nie wiem jak to się stało ale po kolejnej próbie softowania z pendrive (koniecznie fat nie fat 32) tv ożył ale obraz wygląda tak jak na załączonym foto. Jakieś pomysły? dodam, że nie było jakichkolwiek oznak, że aktualizuje. Po prostu załączył się tak jak widać. Po próbie wejścia w tryb serwisowy znów jestem na początku. Nie przyjmuje danych z pendrive, pomimo migania led w tv, nie włącza się. Jest dokładnie jak w opisie w pierwszym wpisie
  • Poziom 9  
    Mam możliwość podstawienia płyty QPWBXG135WJZZ. Nie wiem tylko czy do prób mogę ją podstawić. Nie chcę jej uszkodzić gdyby miały być jakieś znaczące różnice między płytami. Czy ktoś z szanownych kolegów potrafi mi podpowiedzieć czy mogę tak zrobić? A może już ktoś przerabiał temat?