Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] KYOCERA FS-C5200 DN Wyświetla kod błędu 4202

19 Sty 2020 12:29 222 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam drukarkę Kyocera FS-C5200DN, pojawił się komunikat przy uruchamianiu Error code 4202. Drukarka zatrzymuje się i nie wiem co z tym fantem zrobić. Nadmienię że jestem elektronikiem ale trochę wiekowym. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za podpowiedź, ale problem jest aktualny.
    Zdobyłem instrukcje serwisową (angielska), po wielu próbach odnalazłem podane podzespoły, przeczyściłem styki w złączach choć wyglądały idealnie. Złożyłem całość i nadal błąd 4202.
    Nie wiem jak sprawdzić wspominany moduł skanera laserowego MC oraz silnika PWB. Nie wiem również jaki jest symbol katalogowy tych elementów jak i podanej wiązki.
    Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
    Och: mam jeszcze pytanie - czy da się jakoś zablokować przynajmniej nie które czujniki obudowy żeby całkowicie jej nie skręcać (dla inwalidy to gehenna) do sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    Rozebrałem jeszcze raz i okazuje się,że usterka jest w module laser scanner LK-550b. Na tym module są dwie płytki z laserami, zamieniłem je miejscami i teraz mam błąd 4203. Na tych płyteczkach jest nadrukowane: 7PA0271BAP+AH01, są identyczne, a więc problem jest napewno w jednej z nich.
    Wie może ktoś gdzie tego szukać.
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny
  • Poziom 21  
    Szukaj używanej części to jedyne rozsądne wyjście pasuje od FS-2126 lasery identyczne.
  • Poziom 9  
    Kupiłem drugą w stanie nieznanym, przełożyłem laser i działa, dziękuję wszystkim za pomoc.
    Mam jeszcze z nią inny problem, rozpoznam więcej i pewnie znów poproszę o pomoc.
    Pozdrawiam