Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera sony ccd trv15 - Nie mogę odtworzyć nagranego obrazu

19 Sty 2020 13:27 288 18
  • Poziom 10  
    Witam.Zakupiłem kamerę sony ccd trv15 jednak mam problem z odtworzeniem nagranej sceny. Kamera się normalnie uruchamia ekran lcd działa prawidłowo obraz po wciśnięciu przycisku stanby normalnie się nagrywa jednak mam problem z odtworzeniem nagranego kawałku , obraz mogę jedynie sprawdzić po naciśnieciu funkcji editsearch jednak obraz jest wyświetlany tylko przez około 2 sekundy . Przyciski stop,rew,play ff, pause wogole nie reagują . Proszę o pomoc będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie wiem co Ci powiedzieć, skoro klawiatura nie działa to nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie przyczyny braku działania, pierwsza to zaśniedziałe styki a druga to pęknięty "flex". Nie wiem jaki jest Twój stan zaangażowania w naprawy, dlatego na początek polecam zakup pilota, który załatwi sprawę, to są groszowe koszty, osobiście kiedyś wyrzuciłem pudło różnych starych pilotów.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. A gdzie kupię taki pilot ? Jaki to jest dokładnie model do tej kamery ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Oryginalny pilot do tej rodziny kamer to RMT-708 ale kilka innych dla kamer CCD też powinno pracować. Zajrzyj do jakiegoś serwisu, na pewno komuś miejsce w szufladzie zawala. Na allegro jest kilka ale niektórym to już w dekiel uderza z tą ceną.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem pilot i czekam na przesyłkę. A jaki ewentualnie byłby koszt naprawy tej wady w kamerze ? Jest to opłacalne ? Pozdrawiam

Dodano po 58 [minuty]:

Prawdopodobnie uszkodzona taśma łącząca panel z kamerą. Rozebrałem z ciekawości i taśma posiada w jednym miejscu lekkie nacięcie. Jaki koszt takiej naprawy ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Te panele nie są już dostępne, jak taśma peknieta to niestety trzeba wymienić przynajmniej tę taśme z jakiegoś używanego panela, to nie jest naprawa opłacalna, ja tego nie wykonam, bo nie ma mnie w kraju, z pilotem też da się funkcjonować. Nawet jak kupisz za grosze taką kamerę na części, to nie masz pewności, że panel będzie sprawny.
  • Poziom 10  
    Przyszedł pilot i działa tylko funkcja start stop rec i przybliżanie i oddalanie. Inne funkcje z pilota nie działają. Co może być uszkodzone ? Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Nie bardzo rozumiem, to są funkcje kamery, przełącz zasilanie na odtwarzanie "VTR", wtedy będą działać inne.
  • Poziom 10  
    Odtwarzanie "VTR" gdzie się znajduje ta funkcja ? Nie mogę jej znaleźć na kamerze.Z góry dzięki.
  • Poziom 22  
    Przełącznik zasilania kamery i odtwarzacza znajduje się na lewej stronie panela przedniego.
  • Poziom 10  
    Lewa strona panelu przedniego funkcja power camera normalnie się załącza po przełączeniu na funkcję sa dół player kamera nie reaguje jest wyłączona.
  • Poziom 22  
    No to masz problem ze "switchem" w panelu, jak potrafisz to zdejmij panel i potraktuj "switch" jakimś środkiem do czyszczenia styków, jak nie pomoże to "switch" do wymiany.
  • Poziom 4  
    Wymień switcha. Może to pomoże
  • Poziom 10  
    Switch to jest ta płytka która się znajduje pod panelem ? Ewentualnie gdzie dostanę taki switch ?
  • Poziom 22  
    Jak zdejmiesz panel i poruszasz przełącznikiem zasilania to zobaczysz dwa popychacze, które na przemian załączają "switche" od kamery i od odtwarzacza, nie pamiętam czy w tym modelu są czarne czy białe, napsikaj do nich "contact cleaner" lub coś podobnego do czyszczenia kontaktów. Z Twoich opisów widać, że nie jesteś w ogóle w temacie zorientowany, nie zabieraj sie więc za wymianę, bo możesz wiecej zniszczyć niż naprawić, poproś kolegę, który ma jakieś pojęcie o tym.
  • Poziom 10  
    Sam na pewno nie bede naprawiał kamery bo tak jak piszesz nie mam zielonego pojęcia, jednak spróbuję przeczyścić te switche , a może pomoże. A jki koszt bylby naprawy tej usterki w serwisie ?
  • Poziom 22  
    Nie odpowiem Ci na to, nie ma mnie w kraju, nie znam obecnych cen, nie powinno drogo kosztować, to robota na 20 minut.
    Jak zdejmiesz panel to nie odłączaj tasiemki elastycznej, po prostu psiknij odpowiednim płynem i poruszaj "switchami", bateria może być podłączona, wtedy będziesz wiedzieć czy pomogło.
  • Poziom 10  
    Udało się uruchomić funkcję Player wlałem trochę środka cleanser ipa i pomogło jednak jeszcze czasami nie łączy przy przełączaniu, jesli problem będzie bardzo uciążliwy dam kamerę do serwisu. Dziękuję za wszystko bardzo mi pomogłeś. Pozdrowienia
  • Poziom 22  
    Jak trochę postoi to płyn powinien poprawić kontakt. Cieszę się, że się na coś przydałem.