Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K7S5A - samoistne resety, czasem się włączy normalnie ?

seba_666 25 Wrz 2005 17:36 942 4
  • #1 25 Wrz 2005 17:36
    seba_666
    Poziom 15  

Witam, jestem w posiadaniu tej płyty głównej od jakiegoś czasu i mam z nią duże problemy. Resetuje się praktycznie co chwila, nie można odpalić systemu z ramem pc133 ani ddr - sterownik himem.sys wykrywa jakiś tam niepewny obszar pamięci... Kostki ramu są sprawne bo testowałem na drugim kompie. Wygrzewałem płytę gorącym powietrzem i nic to nie dało... Podejrzewam elektrolity, ale które? Jest ich tam tyle, że jak zacząłbym wymieniać po jednym to chyba by mnie taniej wyszła nowa płyta... Proszę o jakieś porady w tej sprawie. Zasilacz wporządku i wszystkie podzespoły też - wszystko zaczęło się od momentu kiedy przestało mi wykrywać dongle zasilane z USB - podawałem wtedy zasilanie zewnętrzne, a potem coraz gorzej już było aż do teraz kiedy niewiele można zrobić na tym kompie - czasem potrafi się 20 razy resetować zanim zacznie bootować system... Takich rzeczy to ja jeszcze nie widziałem... :(

Napięcia w normie, temperatura też, procesor nie podkręcany - Duron 1GHz

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

0 4
  • #2 25 Wrz 2005 17:40
    K!lleR
    Poziom 39  

Jeśli napuchnięte elki to do wymiany wszystkie w danej linii. Są tanie więc dużo kasy kolega nie wyda a wymiana banalnie prosta.

0
  • #3 25 Wrz 2005 17:47
    kicia164
    Poziom 10  

Kondensatory... Polecam wymienić wszystkie, a najlepiej oddać płytę do serwisu, naprawa ok 40zł (bez względu na usterkę)

0
  • #4 25 Wrz 2005 17:56
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

seba_666 napisał:
    Podejrzewam elektrolity, ale które?

A jakiż to jest powód podejrzeń? Są napuchnięte? Coś z nich wycieka? Jakieś barwne naloty w ich pobliżu?
    seba_666 napisał:
    Zasilacz wporządku

Na jakiej podstawie kolega tak twierdzi? Były robione pomiary napięć podawanych przez zasilacz?
    seba_666 napisał:
    i wszystkie podzespoły też

Pytanie podobne jak wyżej: skąd ta pewność?
    seba_666 napisał:
    wszystko zaczęło się od momentu kiedy przestało mi wykrywać dongle zasilane z USB - podawałem wtedy zasilanie zewnętrzne, a potem coraz gorzej już było aż do teraz kiedy niewiele można zrobić na tym kompie - czasem potrafi się 20 razy resetować zanim zacznie bootować system...

Czyli proces trwał przez dłuższy czas. Jaki był powód, że kolega nie zareagował od razu, tylko poczekał do tak znacznego nasilenia się, czyli do pogłębienia usterki?
    seba_666 napisał:
    Napięcia w normie

Czym mierzone i w jakiej sytuacji? Czy kolega podaje nam tą informację na podtawie wartości napięć pokazywanych przez BIOS? I co to znaczy, że napięcia są w normie? Można prosić o podanie wartości poszczególnych napięć?

0
  • #5 25 Wrz 2005 19:54
    seba_666
    Poziom 15  

Małe sprostowanie jak widzę się należy... Zasilacz był zepsuty i go naprawiłem, więc przy okazji musiałem robić pomiary poszczególnych napięć, testowany zresztą na dwóch innych komputerach i wszystko jest OK. Reszta podzespołów - mam tu na myśli napędy, pamięć itd - wszystko testowane na innym komputerze więc wykluczam możliwość uszkodzenia dysku itd. Wina siedzi w płycie a wnioskuję to po tym, że kiedy komputer z pół godziny pochodzi i się przestanie restartować wszystko jest ok - więc typowy objaw suchych elektrolitów. Wyjąłem już te 9 - koło procesora i zaraz za nim od zasilania (chyba generator) Teraz płyta się nie włącza a w zasilaczu coś piszczy, nie mam takich elektrolitów i kupię dopiero jutro (1800uF/6.3V i 2200uF/6.3V) Podejrzewam, że to załatwi sprawę - dam znać o postępach. Wiem, że nie opisałem tego do końca szczegółowo ale nie musicie się zaraz czepiać że dlaczego nie zareagowałem jak zaczęło się psuć - otóż miałem laptopa i drugiego kompa, które mi służyły a tego olałem. Teraz postanowiłem go postawić na nogi. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

0