Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Komputer pod HTPC, kilka propozycji, które najtrafniejsza.

19 Jan 2020 13:48 303 4
  • Level 22  
    Witam.

Stoję przed wyborem kupna jakiegoś komputerka do TV. Obecnie TV pod którym ma to pracować to plazma Panasonic-a, nie ma już wspieranego smarta.
    Jako, że korzystam z Netflix, chciałbym aby można było coś na niej jeszcze wyświetlić. Mam w salonie TV Samsung (kupiony w ubiegłym roku i działa smart super, Netflix itp...)
    Miałem do tej pory Ferguson ATV, było super, ale się skończyło....
    Przestał wspierać Netflix, ostatnio już nic nie działa na tym, a support leży na całej linii. Odesłałem tytułem rękojmi... Kasa na koncie.
    Po tych przygodach zdecydowanie omijam wszelkie przystawki Smart....
    Jako, że mój Panas może max wyświetlać fullHD 1920*1080p, więc na Nvidia Shield też nie napalam się, bo ma wyjście 4k, więc prędzej trafiłaby pod Samsung q65q60, niż pod Panasonic, tym bardziej że to też konsola ;-) ....

Więc wybór padł na jakiegoś gotowego mini PC z Win10 (bo tylko na nim da radę Netflix w FullHD).
    Pod uwagę biorę jakieś mini PC na:
    - N3700
    - G4400T
    - i3-6100T
    - i5-6500T
    - i5-4***T

Lenovo/Dell/HP ew Fujitsu.
    Wszystkie konfigurację będą raczej w 8GB RAM i SSD.
    Jako, że nie korzystam z filmów 4k, więc nie jest to jakieś min, które dla mnie musi spełniać PC, raczej zważywszy na Panasonic, zależy mi obecnie na FullHD, żeby płynnie działał Netflix itp serwisy. Oczywiście grafika zintegrowana.

O 4K mogę zapomnieć, gdyż na PC sprawa jest dość skomplikowana jeśli chodzi o Netflix... DRM itp....Poza tym obecna prędkość neta, nie pozwala zbytnio rozwijać takiej rozdzielczości i nie zanosi się, aby to się zmieniło w najbliższym czasie. (Neo 10Mb). Choć często na Samsung Netflix pokazuje w poycjach z HDR czy uHD 2160, więc jest coś więcej niż fullHD 1080 ;-)

Myślałem nad wymianą TV, ale żal mi tego Panasonic-a gdyż jeszcze działa. A dobry TV ze Smart i matrycą 120Hz, to dość spory wydatek.

Coś ktoś może poradzić??

Dziękuję.
  • Level 32  
    Używam jako HTPC acera n2620G z dyskiem ssd16GB i 4GB DDR3 z telewizorem Loewe Art 50 oraz samsungiem 32". System linux, działa to bardzo płynnie w FH.
  • Level 22  
    Ten Acer jest na celeron??
  • Level 22  
    Myślałem jeszcze nad i3-41**t.
  • Level 22  
    Zakupiłem Lenovo ThinkCentre M700 Tiny i5-6500T 8GB RAM.
    Bardzo cichy. Polecam.