Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon lub HP - Szukam drukarki do drukowania zaproszeń 300g / budżet 3 tysiące

DanielModo 19 Jan 2020 14:39 1521 1
    DanielModo
    Level 1  
    Cześć.
    Jestem nowy na forum, mam nadzieję, że umieściłem post w dobrym dziale.

Konkrety:
    Szukam drukarki do zaproszeń ślubnych, winietek, wizytówek, ulotek. Przekopałem cały internet, i teoretycznie kilka
    spełnia moje wymagania, ale jestem zupełnie nowy w tym temacie i nie wiem, czy zakupię dobrą. Firmy jeszcze nie ma,
    póki co, drukarka ma być bardziej "domowa", do postawienia przy komputerze.

Wymagania:
    - musi drukować na papierze do grubości 300 gram satynowym lub kredowym
    - musi drukować na papierze fotograficznym do 280 gram
    - formaty jakie mnie interesują do A5, A6, A4
    - niska cena wydruku albo w miarę niska
    - ilość sztuk miesięcznie: 500 sztuk kartek A4 w kolorze zapełnienie 70% papieru
    - budżet: 3 tysiące złotych

Wcześniej drukowałem na domowym Canonie, na fotograficznym 180gram i po 6 miesiącach drukarka zaczęła zdychać.
    Papier brudził się po bokach na czarno albo na kolor, pomimo wyrównywania kolorów i serwisowania.

Jakieś rady? Podobno atramentowe są tańsze w użytkowaniu niż laserowe. Poproszę o wasze rady.
    Pozdrawiam.
    prosiak_wej
    Level 38  
    Odwrotnie - laserowe są tańsze w użytkowaniu niż atramentowe.

Jednak przy tej gramaturze atramentowa będzie lepszą opcją, mało który laser skutecznie wprasuje toner w tak gruby papier. Rozejrzyj się za drukarkami Epsona. Wiele z nich różne firmy przerabiają, z powodzeniem zasilają z CISS, tankują atramentem do sublimacji i potrafią uzyskać jakość fotograficzną. Zwróć uwagę na to, żeby papier był pobierany z góry, a nie z dołu. W ten sposób nie będzie aż tak mocno zaginany, co pozwoli na załadowanie większej gramatury.