Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica AMM 21E80GS Nie obraca się talerz w mikrofalówce

19 Jan 2020 15:35 345 5
  • Level 3  
    Witam!
    Przestał się obracać talerz w mikrofalówce Amica AMM 21E80GS, a reszta działa. Nie wiem jak zdiagnozować przyczynę. Proszę o poradę.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Najczęściej winny silnik napędzający talerz.
  • Level 33  
    Jeżeli tylko brak obrotu talerza a oświetlenie i wentylator działa to tak jak pisze wyżek kolega DiZMar.
    Odłącz kuchenkę z sieci połóż na plecy, od dołu masz dojście do silniczka napędu talerza. Niestety ale trzeba ta blaszkę otworzyć ( jest ona nacięta także pójdzie łatwo) Spokojnie bo później wykorzystasz ją do zamknięcia otworu trzeba dołożyć tylko jeden blachowkręt. Wykręcasz dwa blachowkręty mocujące silniczek, odpinasz zasilające przewody i wyciągasz go ( nie zapomnij wcześniej z komory kuchenki wyjąć koniczynki wsuniętej na oś napędowa silniczka). Można sprawdzić działanie tego silniczka poza urządzeniem podając mu stosowne napięcie. Powinna na nim być papierowa naklejka informująca o napięciu zasilania , rodzaju prądu i obrotów. Powodzenia .
  • Level 3  
    Dzięki za podpowiedź. Za bystry w tych sprawach niestety nie jestem, ale zawijam rękawy i ruszam do boju. Dam znać jak mi poszło. Pozdrawiam.
  • Level 3  
    Dzięki za poradę zwłaszcza dla WiesiekMisiek. Poszedłem tą drogą i udało się. :D
  • Helpful post
    Level 33  
    Zostałeś bohaterem domu. Zamykaj temacik. Gratuluję .