Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja palnika olejowego

19 Sty 2020 18:22 297 4
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy można w odpowiedni sposób obniżyć moc kotła do jego minimalnej mocy przy zastosowaniu mniejszej dyszy do palnika.Słyszałem wiele opinii i najgorsze że różnych że lepiej nie bo musi pracować kocioł na nominalnej więc dlatego chciałbym prosić o radę fachowców. Posiadam zbyt duży kocioł do swojego domu. Kocioł 30kw nominalnej 20minimalnej i35 maksymalnej natomiast palnik od 17kw do 46kw. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Napisz jeszcze co to za kocioł i jaki palnik ?
  • Poziom 2  
    Witam. Kocioł lumo a palnik baltur spark 3

Dodano po 3 [minuty]:

Obecnie dysza 0,60 danfoss 60 stpopni S co pasuje do tej nominalnej mocy kotła 28kw a ja dom obecnie mam zapotrzebowanie ok. 8 kw
  • Poziom 14  
    Według Specyfikacji producenta, ten Palnik pracuje w zakresie 16,60-42,70 kW. Więc teoretycznie możesz wkręcić dysze 0,40- 60 ustawić Palnik według tabeli producenta. Wyregulować z Analizatorem spalin i teoretycznie będzie miał ok. 17kW.
    Według specyfikacji twój palnik pracuje teraz z mocą ok. 25kW. +-
    Radziłbym jednak najpierw poszukać w specyfikacji pieca (nie podałeś co to za model) czy da się przestawić jego moc nominalną. Marka jest co najmniej dla mnie egzotyczna i nie bardzo go znam ale np. Buderus wprowadzał takie rozwiązanie że jeden korpus pieca projektowany był w pewnym zakresie mocowym np od 15-27kW i ustawiało się to za pomocą żeliwnych sztabek wsuwanych w komorę spalania. Nie wiem jak jest u ciebie. Jeśli natomiast twój piec zaprojektowany jest tylko na daną moc (w tym przypadku 30kW) to zmniejszanie mocy palnika nie ma tutaj racji bytu. To trochę tak jakbyś próbował zagotować garnek wody świeczką. Więc nasuwa się pytanie: obniżyć moc palnika w tym kotle można tylko po co?
  • Poziom 2  
    Witam. Przemyślałem sprawę i w sumie masz racje nie ma co kombinować. kupiłem zawór czterodrogowy i teraz piec chodzi na 65 do 70 stopni a na grzejniki leci taka jak ją wysteruje sterownik przy temp na zewnątrz +- 0 stopni woda jest na zasilaniu ok 40 stopni a w domu 21 i jest super. Dzięki za rade Hajs. Pozdrawiam