Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzór protokołu z przeprowadzonego audytu

19 Sty 2020 19:09 435 9
  • Poziom 16  
    Firmy ubezpieczeniowe wprowadziły nowe wymagania pomiaru rozdzielni/sieci przesyłowych/złącz wszelkiej maści kamerami termowizyjnymi. Informacji w necie tyle co przysłowiowy kot...
    Czy któryś z Kolegów dysponuje wzorem takiego protokołu z przeprowadzonego audytu termowizyjnego, akceptowalnego przez ubezpieczycieli i mógłby się nim podzielić?
    pozdrawiam Stefan
  • Pomocny post
    Moderator
    A nie podają wg jakiej normy czy innego przepisu ma być wykonany? Bo skoro żądają to na jakiejś podstawie prawnej. Może od tej strony coś znajdziemy?

W necie to wiele nie będzie, bo takie tematy bywają publikowane tylko w czasopismach specjalistycznych. Typu "Fachowy elektryk". Tu jest ciekawy artykuł: Elektryka w podczerwieni
  • Poziom 16  
    Jestem po kilku lekturach, w tym i przez Ciebie wskazanej, ale oprócz wzoru kompleksowego pomiaru(link), który zobowiązani jesteśmy wykonywać (w normalnych warunkach) raz na 5 lat - nic nie znalazłem.

https://pomiarywelektryce.pl/dokumentacja-i-instrukcje/protokol-pomiarowy-2018-r.-378.html

Ubezpieczyciel, oprócz niezbyt grzecznej oceny sporządzonego protokołu nie zasugerował chociażby wzoru takowego. Są to nowe wymagania i chyba trzeba poczekać... Tymczasem spróbuję (wyciąć) z linku ten fragment, który dotyczy audytu termowizyjnego i...
    pozdrawiam
    P.S.
    Poczekajmy, może ktoś do dyskusji doszlusuje.
  • Moderator
    No właśnie. Masz tam przykład wg mnie zupełnie przyzwoity.
  • Poziom 39  
    Oj biedne nasze lasy - a myślałem że VAT-7 co się rozrósł na 3 strony to max dziwnych zmian...
    Pozdr. J.
  • Poziom 16  
    Temat na czasie
    Ubezpieczyciele wymyślają cuda przy nowych umowach, pytanie o postawy prawne często bez odpowiedzi, albo coś obok tematu i naciągane do interpretacji Pani Broker.
    Mam wrażenie że to działa tak: walimy wymagania z kosmosu jak nie spełniają to stawka w górę, jak się załapią to następne za rok. Potem się tyle nazbiera że jak trzeba będzie wypłacić to coś znajdziemy.
  • Poziom 16  
    Chcieli by brać kasę prawie za nic/za żadną odpowiedzialność. W moim przypadku, trzy zakłady w q..we szaf - audyt co 3 miechy. Jak wyliczyłem na jeden zakład (pod warunkiem, jedna szafa/przyłącze/gniazdo etc) po dwie strony, to ryzy papieru i flachy tuszy nie ma.
  • Poziom 39  
    I jeszcze wydruk w kolorze - od 25 lat drukuję protokoły w czerni....
    Pozdr. J.
  • Moderator
    adamjur1 napisał:
    I jeszcze wydruk w kolorze - od 25 lat drukuję protokoły w czerni....
    Pozdr. J.

Obraz z kamery termowizyjnej w czerni to tak średnio wygląda.
  • Poziom 39  
    Nie drukowałem dotychczas obrazów z inspekcji termicznej.
    Pozdr. J.