Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SRS45T62EU/15 - Cykl się nie kończy (trwa w nieskończoność)

19 Sty 2020 19:11 300 5
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mam zmywarkę jak w temacie. Dzisiaj coś się z nią stało. Podczas mycia doszła do 1 minuty do końca mycia, a cykl się nie kończy. Na tej minucie pracowała kilkanaście minut, wtedy zresetowałem cykl i wypompowała wodę. Załączyłem ponownie - znowu czas schodzi do minuty i na niej zostaje. W tym czasie pompa pracuje, woda wewnątrz się leje, a cykl się nie kończy. Wyłączenie zmywarki i załączenie ponowne (bez resetu cyklu) skutkuje wydłużeniem czasu (zamiast tej minuty wyświetla np. 30 minut), czas znowu odlicza w dół, i cykl wciąż się nie kończy. W tej chwili zmywarka już chodzi od kilku godzin, wciąż pompa pracuje i waham się co zrobić. Chyba przerwę cykl i skończę mycie ręcznie.
    Macie pomysł, co jej może dolegać? Czy da się z nią coś zrobić we własnym zakresie?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 19  
    Woda jest podgrzewana?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 17  
    qwazarpl napisał:
    Woda jest podgrzewana?
    Na końcu cyklu była zimna, ale to po paru godzinach oczekiwania to mogła wystygnąć. Czy włączyć cykl ponownie, żeby sprawdzić, czy grzeje? Zastanawiam się też, czy może coś pomóc zakup jakiegoś środka do czyszczenia zmywarek i ponowne włączenie cyklu. Zmywarka ma już 10 lat i nigdy takich środków nie używałem (nie wiem, czy jego użycie ma jakiś sens)?
    ----------------------------------------------------------------------
    Sprawdziłem: Po ponownym włączeniu cyklu woda w zmywarce robi się gorąca.
  • Poziom 19  
    Środek nic nie pomoże.
    Najpierw sprawdź czy grzeje.
  • Poziom 17  
    Sprawdziłem. Woda się robi gorąca, czyli grzeje.
    ---------------------------------------------------
    Jeszcze jedno: Jak cykl testowy doszedł do tej 1 minuty i się zawiesił to wlałem do zmywarki około 1,5 litra zimnej wody z kranu. Cykl się cofnął do 14 minut, zmywarka zaczęła intensywnie myć, ale po tych 14 minutach zszedł do zera i cykl się normalnie zakończył.
  • Poziom 17  
    Właśnie byli u mnie serwisanci. Nic nie wymieniali, rozruszali tylko jakiś elektrozawór i poprawili w ciemno jakieś styki - zmywarka działa. Dziękuję i temat zamykam.