Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Darmowa Energia, Free Energy-Generator Searla

RADASSS 27 Lip 2008 13:35 203759 524
    Megaseg
    Poziom 11  
    forestx napisał:

Poza tym zawsze wychodzimy od zasady zachowania energii
    Potem przedstawiamy działajacy model.

Świat naukowy już od dawna zmaga się z "dziwną" energiociemnomaterią czy jak by jej tam nie nazwać. Nieistotne.
    Galaktyki na krańcach obserwowalnego Wszechświata też mają cokolwiek "dziwne" prędkości; nadświetlne? Tego nie wiem. Grawitacja jest na razie nie skwantowana, a występuje wszędzie tylko bezpośrednie jej, intensywne skutki są odczuwalne (przy względem wielkości mas) na małych odległościach. Zależności odwrotnie kwadratowe. Z siłami występującymi w ciałach posiadających uporządkowany moment magnetyczny, np. magnesy stałe zależności sił przyciągania/odpychania są ( proszę mnie poprawić) w czwartej potędze przy odległościach mniejszych niż wymiar magnesu ?
    Przypuszczalna Zasada Działania SEG'a.
    Gdy wiele synchronicznie wirujących rolek wiruje w polu grawitacyjnym z względnie dużymi obrotami ( być może względem wymiaru rotującego ciała) to powinny powstać oddziaływania elektromagnetograwitacyjne opisywane chociażby tu: http://www.daminet.pl/~pinopa/Konwertor_Ro-Go.html
    Jedno jest dla mnie intuicyjnie pewne: Poznane i Zbadane Prawa FizykoWszechświata są Dobrym Przybliżeniem Namacalnej Jego Natury. Wszystko Do Czasu.

Czy hipotetycznie można założyć, że pole grawitacyjne jest skompensowanym do statyczności zespołem oddziaływań elektromagnetycznych ? Czyli czy produkowane wszelkie inne pola przez znane obiekty fizyczne zerują się do grawitacji ?
  • Computer ControlsComputer Controls
    _jta_
    Specjalista elektronik
    A dlaczego te oddziaływania nie mają powstać przy mniejszych obrotach, albo przy niewielu rolkach?

Może zacytuję fragment z http://www.daminet.pl/~pinopa/Konwertor_Ro-Go.html
    Cytat:
    W wyniku przeprowadzonych doświadczeń w trakcie 1990 r. pojawiło się wyobrażenie o ośrodku kwantowym,
    na tle którego kształtują się znane nam elektromagnetyczne i grawitacyjne oddziaływania.

Spróbuj poszukać (i podać źródła) odpowiedzi na pytanie: jakie to wyniki doświadczeń doprowadziły
    do tych wyobrażeń o "ośrodku kwantowym", i jakie było rozumowanie prowadządze do tych wyobrażeń.
  • Computer ControlsComputer Controls
    Megaseg
    Poziom 11  
    Cytat:
    jakie było rozumowanie prowadządze do tych wyobrażeń

Nie linkowałem dalej sądząc, że Naukowiec jakim kolego jesteś, przeczytał i zanalizował już wszystkie hipotezy wyjaśniające SEG'a; niewiele ich. No bo skoro zawsze zabierasz głos w kwestiach "niemożliwych" Twoim skromnym zdaniem do zrealizowania...
    Obiecuję solennie, że jeżeli wyrazisz wolę, a dokończony niebawem SEG zacznie przejawiać choćby symptomy opisanych zachowań, dostaniesz go gratis do badań. Jeżeli żadne z opisanych zjawisk nie będą występowały wtedy nagotuję sobie z niego bardzo drogą zupę, ale dopiero po niewielkich poprawkach.
    Według mnie nie łamie on zasad termodynamiki tylko ochładzanie otoczenia jest wynikiem pochłaniania( lokalny spadek ciśnienia) mało znanej Energii Próżni, Przemiany Pola Grawitacyjnego w Energię Namacalną czy co tam sobie kto wymyśli.
    A co do ilości i prędkości rolek. Pewne zjawiska w Naszym Znanym Wszechświecie też ujawniają się intensywnie dopiero w specyficznych warunkach, np. detekcja fali strikte monochromatycznej, o zerowym widmie. Searl budując w latach 60-tych XX wieku nie miał pojęcia o dużo silniejszych magnesach bo ich po prostu nie wymyślono.
    Raczej mało trafna próba wyjaśnienia:
    Link
    NMJNMD
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Nie wiem, czy przejrzałeś to, co pisałem na forum, w szczególności to, że jerzyadamski
    przesłał mi artykuł ze zdjęciem SEG-a - w artykule była mowa, że SEG bardzo szybko
    wirował, i trzeba było użyć migawki 1/5000 - a wirowanie obiektu przy fotografowaniu taką
    migawką zostawia na obrazie ślady które można wykryć - sprawdziłem, nie było ich,
    na tej podstawie mogłem oszacować, jaka mogła być największa szybkość wirowania.
    Megaseg
    Poziom 11  
    Cytat:
    jerzyadamski
    przesłał mi artykuł ze zdjęciem SEG-a

Analizowałeś oczywiście najautentyczniejsze zdjęcie, będące z cała pewnością przed jakimikolwiek obróbkami :?:
    Wartość oszacowania ?
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Analizowałem zdjęcie nadesłane przez jerzyadamski, który jest zwolennikiem tezy, że SEG działa, więc chyba
    by nie robił obróbki, która by usunęła z niego ślady potwierdzające autentyczność - widziałeś kiedyś oszusta,
    który by oszukiwał na swoją niekorzyść? Nie? Ja też nie. To chyba można wierzyć, że jerzyadamski nie oszukał.
    Co do tej szybkości - nie pamiętam dokładnie wartości, a nie chcę przekręcić - najlepiej poszukaj na forum.

Megaseg napisał:
    Cytat:
    jakie było rozumowanie prowadządze do tych wyobrażeń
    Nie linkowałem dalej sądząc, że Naukowiec jakim kolego jesteś, przeczytał
    i zanalizował już wszystkie hipotezy wyjaśniające SEG'a; niewiele ich.

A ja pytam, żebyś _ty_ mógł sprawdzić, czy w tych informacjach czegoś istotnego nie brakuje, i ocenił,
    czy ktoś rzeczywiście doszedł do jakichś wyników, czy też wszystko od początku do końca zmyślił -
    to, o co pytałem, jest sposobem rozpoznania przynajmniej części trików stosowanych przez oszustów.

To, co podałeś w linku po "Raczej mało trafna próba wyjaśnienia:", to opis patentu, z pseudonaukowym
    bełkotem
    (zobacz kryteria AKW), podpartym cytatami z publikacji naukowych - ale jakoś nie udało mi się
    znaleźć tego, co tam podano - konkretnie sprawdziłem "ośrodek próżni fizycznej dysponuje wszystkimi
    własnościami wirowej wargi Bernouliego" (American Journal of Physics, 31 (1963), str. 785-791 (tom 10))
    - w oryginale jest mowa o "vortex sponge", vortex to wir, ale sponge to gąbka - i to jest pewien mechaniczny
    model pola elektromagnetycznego, z którego daje się wyprowadzić równania Maxwella; więc co najmniej
    tłumaczenie jest złe, ale niezależnie od tego nie znalazłem zdania podobnego do podanego jako cytat.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Artur4x4 - na filmach można pokazać wszystko, nie bywasz w kinie, nie oglądasz filmów na TV?
    Z tego powodu jakiekolwiek filmy mają dla mnie wartość tylko jako zabawka, nie źródło informacji.

Myślę, że jeśli zobaczę więcej podobnych wypowiedzi, to zacznę je zgłaszać do moderatora
    jako naruszenie regulaminu forum Elektroda ze względu na zaniżanie poziomu - już wiele razy
    tłumaczyłem, jak ma wyglądać wypowiedź na lepszym poziomie, można użyć "Szukaj" i znaleźć.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    A ja może coś opiszę - widziałem to w Parku Łazienkowkim w Warszawie.

Pewien pan powiedział, że chce coś ciekawego zademonstrować, tylko jest mu do tego potrzebny pierścionek.
    Jakaś pani z tłumu zgłosiła się, ten pan ją poprosił, żeby zawiązała na tym pierścionku koniec nitki, żeby go oznaczyć,
    ona tak zrobiła, potem pierścionek zawinięto w papierową serwetkę, położono ją na talerzyku, i zapalono serwetkę.
    Po spaleniu się serwetki pierścionka nie było. Zniknął. Pani była załamana, bo ten pierścionek był dla niej cenny.
    Ale ten pan poprosił, aby wyciągnąć z jego kieszeni przedmiot, który w niej się znajduje. Był to woreczek, w nim
    było pudełko od zapałek, zamknięte. Po otwarciu okazało się, że w środku jest ten pierścionek - znalazł się.

Nie ma powodu do podejrzeń, że ta pani była w porozumieniu z tym panem - choćby ze względu na sposób, w jaki
    została do tego wybrana, ale i z innych powodów. Pierścionek, który się znalazł w pudełku, był tym samym, który
    tajemniczo zniknął przy spalaniu serwetki. Ten pan nie sięgał do kieszeni, w której on się znalazł, obserwowało
    to paręset osób i wszyscy to dokładnie widzieli. Jak pierścionek zawinięty w serwetkę zawędrował do kieszeni?

To jest zagadka, która ma rozwiązanie. Pozostawiam ją jako ćwiczenie umysłu - mając nadzieję, że czytelnikom
    po tym ćwiczeniu łatwiej będzie zrozumieć, jak "działa" generator Searla. Bo chyba na podobnej zasadzie. ;)
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Znajdź kogoś, kto podał informacje pozwalające to zweryfikować. Ja dotąd nie znalazłem informacji,
    na podstawie których można by uznać, że to działa, natomiast znalazłem zweryfikowane negatywnie.

Wielu jest takich, co coś pokażą, żeby zrobić sensację, ale jak zechcesz sprawdzić, to ci nie dadzą,
    boby wyszło na jaw, że to tak naprawdę nie działa, i nie byłoby dochodów z robienia sensacji.
    Skaarj2x
    Poziom 12  
    Myślę, że większość z forumowiczów była by wdzięczna jeśli udostępniłbyś fotki z Twoich projektów (jakiś darmowy serwer?). Chętnie byśmy się przyjrzeli, przynajmniej ja :) bo to, że nie działa u Ciebie nie odstręcza od poszukiwania rozwiązania które by działało. Być może masz jakieś istotniejsze niedopatrzenia w konstrukcji, albo same materiały są na tyle słabe (nieodpowiednie), że nie dają efektów jakich byśmy sobie życzyli.
    Robinson
    Poziom 18  
    Nie mam zamiaru się chwalić fotkami ponieważ zajęło mi to dużo czasu sama satysfakcja z wykonania tego urządzenia jest wielka, zróbcie to sami, a przekonacie się że mam rację. Nie zamieszczę żadnych foto ! Nie proście o to, co nie którzy pewnie mi zarzucą, że nie zrobiłem tego urządzenia by mnie sprowokować do zamieszczenia zdjęć, ale to na nic. Pozdrawiam, pomyślcie sami czy gdyby to działało to czy nie było by o tym głośno ????
    irondick
    Poziom 31  
    Robinson możesz się mylić co do nagłośnienia sprawy generatora.
    Przypomnę ci to na przykładzie niedawnych wypadków.
    Otóż całkiem niedawno cena ropy wynosiła 150$ za baryłkę i cały czas windowała do góry. Jak myślisz czemu spadła na łeb?
    Odpowiedź jest prosta, oto jeden z Japońskich koncernów pokazał w TV oraz internecie silnik spalinowy napędzany wodą. A więc według ciebie nagłośnił sprawę. Ale po około trzech dniach informacje zostały wymazane z internetu a TV milczy do dzisiaj na ten temat. Przecież to jest wynalazek na miarę epoki i wszyscy powinni dopingować o jego upowszechnienie, a tu dupa blada. Jednak zaraz po tej publikacji ceny ropy spadły na łeb. Jeśli to skojarzyć w ten sposób to wszystko staje się jasne. Jest jakaś "silna grupa pod wezwaniem" która maskuje i zniwecza wszelkie próby upowszechnienia darmowego dostępu do energii. W Polsce spotkał się oko w oko z wysłannikami tej grupy wynalazca Pędnika pan Łągiewka. Musi milczeć na temat swojego projektu pod groźbą utraty życia. Teraz porównajmy wynalazek na miarę epoki lub koła jakim jest SEG. Ktoś będzie się baaardzo starał aby go nie upowszechnić.
    I tak jeszcze na koniec to przychodzi mi na myśl serial Star Trek, gdzie jak wiemy pierwszy kontakt nastąpił po pierwszej oficjalnej próbie napędu WARP. Ci którzy go mieli sami się ujawnili. A w takim porównaniu stworzenie działającego SEGa bardzo zmieni nasze życie już na zawsze i to na lepsze.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    To ludzie się aż tak łatwo nabierają? Nic dziwnego, że mamy kryzys - wystarczy, że jakiś spryciarz rozpuści plotki,
    że zrobiono silnik, generator, czy jak tam zwał, dający energię za darmo, i już cena akcji skaczą, a spryciarz nimi
    handluje i szybko zarabia grubą kasę kosztem tych naiwnych, którzy w to uwierzyli; pomaga mu do tego system,
    który pozwala handlować derywatami - nie musi kupować/sprzedawać, żeby zarabiać na handlu.
    ducker1
    Poziom 24  
    Tak od paru dni siedze przy kompie i czytam o free energy itp i na elce też już chyba wszystko przeczytałem łącznie z całym tematem który zaczoł sie od piramidy.

tego tematu nie przeczytałem do końca ale mam jedno pytanie:

Czy ktokolwiek z was lub waszych znajomych lub znajomych waszych znajomych prubował zbudować taki generator?? wiem o rosjanach ze podobno im sie to udało ale znalazłem to gdzieś w sieci czyli to nic pewnego, czy jest ktoś kto może powiedzieć: tak ja prubowałem i zbudowałem według opisów i działa lub nie działa.

Pozdrawiam Damian
    PAWEŁ74
    Poziom 27  
    Ci którzy nie wierzą powinni się bardzo głęboko zastanowić co to jest właściwie "darmowa energia"... Dziś wszędzie jest pełno urządzeń do uzyskiwania tzn "darmowej energii" i tylko ignorant może powiedzieć że takowa nie istnieje...
    Przykład urządzenia do pozyskiwania "darmowej energii" to np. elektrownia wiatrowa. Ktoś zaprzeczy iż jest to darmowa energia? Chyba nikt... A energia pozyskiwana z spiętrzenia wody to nie darmocha, baterie słoneczne to nie darmocha.
    Silnik na wodór już dawno jest wymyślony, zresztą takie silniki są już od jakiegoś czasu w samochodach stosowane. Problem na razie jest taki iż samo pozyskiwanie i przechowywanie wodoru jest dość kosztowne.
    Myślę jednak iż kwestią czasu jest upowszechnienie się takowych silników a wraz z tym tańsza i bardziej dostępna technologia pozyskiwania wodoru.
    Niech ktoś sobie przypomni ile kosztował kiedyś komputer ... majątek. Dziś byle komórka ma taką moc obliczeniową iż 20 lat temu można było pomarzyć o takich komputerach...

Dążę do tego iż może jeszcze nie potrafimy wykorzystać energii którą ma czerpać generator SEARLA i nie umiemy jej pozyskać ale to może tylko kwestia czasu ...
    ducker1
    Poziom 24  
    _jta_ napisał:

Porzuciłem lekturę bo dyskusja odchodziła od tematu ale już przeczytałem cały.

Mam pytanie odnośnie działania sega na filmiku na którym koleś wkłada rolki pojedynczo, w jaki sposób on uruchamia ten silnik, czy to nie działa mniej więcej jak silnik krokowy?? bo z tego co czytałem do tej pory w necie to cewki są tylko do pobierania energii, chyba że nie doczytałem.

PS. A czy to wnosi coś do sprawy??
    http://www.youtube.com/watch?v=0XVyw6HbBoA&feature=related
    irondick
    Poziom 31  
    _jta_ ty gadasz jak adwokat na rozprawie "filmy nic nie wnoszą, i szkoda czasu na ich oglądanie" .
    Zastanów się co ty mówisz. Nie ma bardziej wiarygodnego przekazu jak film. Trzeba tylko zweryfikować czy jest oryginalny, czy zmontowany.
    Jeśli oglądałeś kiedyś filmik przedstawiający pokaz działania SEGa przedstawiany przez jego twórcę, poddaj go analizie i poprzyj swoje argumenty. Konkretnie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=a-O7WNvKSvY
    irondick
    Poziom 31  
    To dla wszystkich zainteresowanych. Chyba wyjaśni istotę sprawy. Co prawda w wersji EN ale gdzieś w sieci widziałem przetłumaczony ten dokument.
    Mam nadzieję że _jta_ sprawę cewek masz wyjaśnioną?

Dodano po 3 [minuty]:

Przepraszam link się nie wkleił już poprawiam ;-)
    http://www.searlsolution.com/documents/russianseg.pdf

Dodano po 13 [minuty]:

A tu jeszcze jeden linek: http://www.stomverbaasd.com/free-energy-that-will-change-the-world-searl-effect-generator/
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czyżby pytany jej nie znał?
    To by oznaczało: na tym filmiku nie ma nic sensownego, nic na co warto popatrzeć.
    Dokładnie tego się spodziewałem od początku, dlatego nie traciłem czasu na oglądanie. ;)
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Zajrzałem do: http://www.stomverbaasd.com/free-energy-that-will-change-the-world-searl-effect-generator/
    Po pierwsze, manipulacja: zaczyna się od globalnego kryzysu nafcianego i gazowego, żeby pobudzić
    emocje czytającego, i ten mniej zwracał uwagę na to, czy to co dalej piszą o SEG-u jest sensowne.
    A potem przedstawianie Searla jako zbawcy ludzkości, który do tego zbawienia potrzebuje pieniędzy
    - i to na tle pełnych nonsensów opowieści o cudownych właściwościach SEG-a. I ciekawostka: jakaś
    część projektu SEG-a ma być tajna - nawet "Searl members" nie mają do niej dostępu.
    nyquist
    Poziom 25  
    A ja mam pytanie, może ktoś wie...
    Z przeczytanych materiałów nie mogę wywnioskować, czy urządzenie zachowa swoje właściwości (samonapędzanie się) przy zbudowaniu go w taki sposób, gdzie rolki umocowane są nieruchomo (tzn. mają możliwość ruchu obrotowego, ale tylko wokół własnej osi), a napędzany jest stator. To chyba uprościłoby budowę...

Cewki oczywiście wyrzucamy, wystarczy jak urządzenie będzie samo się kręcić :)
    Megaseg
    Poziom 11  
    Konstrukcja trochę by się uprościła, ale rzeczy należy budować jak najprościej byle nie prościej. Też rozważałem taką możliwość jednak zrobiłem go prawie ja ruscy, zostało do ponawiercania w poliamidzie kilka set otworów i powklejanie w nie "biegunów ścieżek", trochę mi się nie chce i mało czasu mimo iż wydałem na "ajzol" kilka kPLN'ów.
    Domniemana przeze mnie zasada działania SEG'a o którą co nieliczni zagorzali fizycy "klasyczni" pytają:Link
    i może jeszcze takie stwierdzenie, że inteligentne życie na Planecie nie powstało by gdyby nie precyzyjny zbieg wielu szczególnych czynników. Urządzenie, które ma działać wbrew ogólnie znanym zasadą musi spełnić co najmniej kilka szczegółów o których pewnie wie tylko R.R.Searl jeżeli faktycznie mu działało.
    Jeżeli przyjąć elektryczną naturę wszechświata to SEG może działać podobnie:
    http://video.google.com/videoplay?docid=4709040975433652394