Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ST zabezpiecza dostawy substratów SiC dzięki 120-milionowemu zakupowi

ghost666 20 Sty 2020 09:14 483 0
 • ST zabezpiecza dostawy substratów SiC dzięki 120-milionowemu zakupowi
  Firma STMicroelectronics podpisała właśnie długofalową umowę na dostawy substratów SiC wartą 120 milionów dolarów. Umowa popisana między spółkami pomoże zaspokoić popyt na układy scalone z węglika krzemu do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych.

  STMicroelectronics zapewniło sobie dodatkowe dostawy podłóż z węglika krzemu (SiC), podpisując nową wieloletnią umowę z SiCrystal, spółką z grupy Rohm, która twierdzi, że ma największy udział w rynku substratów SiC w Europie. Umowa dotyczy dostawy wartych ponad 120 milionów dolarów zaawansowanych 150-milimetrowych płytek z węglika krzemu od SiCrystal do STMicroelectronics, aby zaspokoić wzrost zapotrzebowania na urządzenia zasilające wykonane z tego materiału.

  Jean-Marc Chery, prezes i dyrektor generalny STMicroelectronics, powiedział: "Ta dodatkowa, długoterminowa umowa na dostawę podłóż SiC stanowi uzupełnienie już zabezpieczonej mocy zewnętrznej i zwiększonej mocy wewnętrzną. Pozwoli to ST zwiększyć produkcję i równowagę w dostawach podłóż, których będziemy potrzebować, aby sprostać silnemu wzrostowi popytu ze strony klientów na systemy motoryzacyjne i przemysłowe w nadchodzących latach".

  SiCrystal zostało założone w 1996 roku, ale jego korzenie sięgają 1994 roku, kiedy rozpoczęto finansowany ze środków federalnych projekt dotyczący wzrostu masywnych kryształów węglika krzemu w Niemczech. Pierwsze komercyjne podłoża firma wyprodukowała w 1997 roku. Następnie spółka połączyła się z Freitronics Wafer GmbH, dostawcą SiC dala firmy Siemens, a następnie została przejęta przez Rohm w 2010 roku.

  Dr Robert Eckstein, prezes i dyrektor generalny SiCrystal, skomentował: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej umowy na dostawy z naszym wieloletnim klientem ST. Będziemy nadal wspierać naszego partnera w rozwijaniu działalności w branży węglika krzemu poprzez ciągłe zwiększanie ilości podłóż i zapewnianie przez cały czas niezawodnej jakości".

  Przyjęcie rozwiązań energetycznych z SiC przyspiesza zarówno na rynku motoryzacyjnym, jak i przemysłowym. Dlatego SiC jest kluczową strategiczną częścią działalności STMicroelectronics i w tym celu firma umacnia swój łańcuch dostaw substratów z tego materiału w ciągu ostatniego roku, dzięki przejęciu Norstel i podwojeniu umowy na dostawy płytek za ponad 500 milionów dolarów z Cree.

  Źródło: https://www.eetimes.com/st-secures-additional-sic-wafers-with-new-120m-sicrystal-deal/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.