Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Compit R501 zmiana priorytetu pracy pomp.

madret 20 Jan 2020 09:25 792 6
 • #1
  madret
  Level 10  
  Witam
  potrzebuję informacji w jaki sposób zmienić w tym już nieco starszawym sterowniku priorytet pomp CO i CWU, czyli dostać się do ustawień serwisowych oznaczonych jako E2. W instrukcji jaką znalazłem w internecie Link nie ma informacji jak dojść do tych ustawień. A potrzebuje to zmienić, ponieważ ustawienie fabryczne z ustawieniem priorytetu na pompę CWU jest bez sensu i potrzebuję zmienić to tak, aby obie pompy pracowały równolegle. Szukałem informacji na temat jak to zrobić ale jedyny wpis jaki udało mi się znaleźć to taki:
  "zmień priorytet w ustawieniach E2 - parametr n z kreska na dole, aby wejść do trybu serwisowego E2 zrob tak:
  Ustaw wentylator (U = 1)
  Głównym wyłącznikiem wyłączyć zasilanie (dalej powinien świecić)
  Ponownie włącz główny wyłącznik (podświetlony) trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski + i -."
  tylko, że w tym sterowniku nie ma żadnego głównego wyłącznika, są tylko 4 przyciski oznaczone jako Praca/Stop, F, -, +. I ewentualnie mogę wyciągnąć wtyczkę z prądu, ale wtedy nic nie świeci. Kontaktowałem się też z serwisem firmy Compit, ale uzyskałem tylko informację, że to jest ustawienie serwisowe i nie powiedzą jak się do tego dostać, co uważam jest nieporozumieniem, aby zmianę priorytetu pomp traktować jako ustawienia serwisowe. Czy ktoś potrafi powiedzieć, jak ustać się do tych nieszczęsnych ustawień E2?
 • #2
  pawel.wolczyk.1990
  Level 2  
  Witam. Mam dokladnie taki sam problem jak u Ciebie. Również nie mogę sie dowiedziec w zadnen sposob gdzie jest ten wylacznik glowny a chyba juz wszystkie posty o tych sterownikach przeczytalem. Udalo Ci sie cos moze ustalic w tym temacie? Bo widze ze nikt nie odpisuje. Jesli nie to tak sie akurat sklada ze producent Compit jest akurat z mojego miasta. Podjade tam i sie ich zapytam. Kodu dostepu pewnie nie podadza ale moze chociaz powiedzą gdzie jest ten niby wylacznim glowny. Pozdrawiam.
 • #3
  Nargo
  Level 20  
  Ja to rozumiem tak.
  Aby dostać się do parametrów dodatkowych E1, należy przełączyć regulator w tryb “STOP” i ustawić
  na wyświetlaczu odczyt temperatury kotła. Następnie przyciskamy klawisz “+” i nie puszczając go klawisz
  “F”. Regulator wyświetli komunikat E1.

  Analogicznie do E2 to "+" i "-".
 • #4
  pawel.wolczyk.1990
  Level 2  
  Przed chwilą bylem sprawdzic, ale niestety nie działa. Musi byc jakas inna kombinacja w przypadku tego sterownika.
 • #5
  Nargo
  Level 20  
  4 klawisze, kombinacji nie ma dużo. Teraz potestować zleżnie od stanu pracy. Ewentualnie w kodowaniu E1. Chwila zabawy i powinno się dostać, tylko żeby nie było dodatkowego hasła :D
 • #6
  madret
  Level 10  
  Udało mi się zdobyć taką informację (oczywiście nie w serwisie Compit, bo tam nic nie chcieli powiedzieć), ale jeszcze nie sprawdziłem, także nie mogę potwierdzić, czy działa. Należy to zrobić w ten sposób, że ustawiamy wentylator na najniższą wartość, czyli chyba w tym sterowniku jest to 1. Wyciągamy wtyczkę z prądu. Trzymając przyciśnięty jednocześnie + i - wciskamy wtyczkę do prądu i ma się pojawić napis E2 na wyświetlaczu. Jak przetestuje to dam znać, czy działa, czekam też na informację czy Tobie się udało.
 • #7
  madret
  Level 10  
  No więc według tej instrukcji wszedłem do ustawień E2 ale niestety u mnie nie ma n z kreską na dole, czyli parametru do ustawiania priorytetu pomp. Napisałem do serwisu Compit i mi odpisali, że w mojej wersji oprogramowania, czyli u50 nie można ustawiać priorytetu.