Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł demonstracyjny do sterowania laserami z prądem do 28 A

ghost666 20 Sty 2020 11:04 669 0
 • Moduł demonstracyjny do sterowania laserami z prądem do 28 A
  EPC zaprezentowało EPC9144, 15-woltowy, 28-amperowy sterownik wysokoprądowy sterownik impulsowej diody laserowej.

  W systemach czasu przelotu szybkość i dokładność wykrywania obiektów ma kluczowe znaczenie. Jak pokazano w tym module, zdolność szybkiego pulsowania EPC2216 z certyfikatem AEC Q101 zapewnia impulsy mocy do napędzania diod laserowych, VCSEL lub LED do 10 razy szybciej niż równoważny MOSFET, oferując jednocześnie rozwiązanie o mniejszym rozmiarze i niższym koszcie instalacji.

  Moduły eGan FET i układy scalone zapewniają impulsy wysokoprądowe - wyjątkowo wąskie impulsów, które umożliwiają tworzenie niedrogich i wydajnych LIDARów. Krótka szerokość impulsu oferuje wyższą rozdzielczość, a niewielki rozmiar systemu sprawiam że układy takie idealnie nadają się do implementacji w systemach czasu przelotu, a także systemach medycznych i systemach bezpieczeństwa.

  EPC9144 jest dostarczany z pośredniczącym modułem. Płytka pośrednicząca jest w rzeczywistości zbiorem płytek z padami itp do montażu różnych modułów laserowych, złącz RF itp, dzięki czemu układ idealnie nadają się do sterowania różnymi obciążeniami. Umożliwia to testowanie systemu z różnymi wymaganiami dla różnych obciążeń.

  GaN jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym tworzenie niedrogich, wydajnych LiDARów. Dodatkowo zastosowanie komponentów GaN zwiększa liczbę zastosowań tych systemów, w których istotna jest zwiększona dokładność sterowania wysokiej mocy. Aplikacje te obejmują samochody autonomiczne i inne aplikacje wykorzystujące pomiar czasu przelotu, takie jak rozpoznawanie twarzy, automatyzacja magazynów, drony i mapowanie topologiczne. EPC9144 może być również wykorzystywany do innych zastosowań wymagających tranzystorów FET GaN - na przykład w wzmacniaczach klasy E lub podobnych.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/tof-demo-board-drives-lasers-with-currents-up-to-28-a

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.