Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z C+

omas 25 Wrz 2005 19:16 870 3
  • #1 25 Wrz 2005 19:16
    omas
    Poziom 11  

Witam,
    jestem nieszczesliwym posiadaczem dekodera C+ "Syster P2", wiem ze jest to stary dekoder, ale jakos trzeba sobie radzic ;) Moj problem polega na tym, ze dekoder nie dekoduje mi obrazu... karta jest w środku i jak nacisne na przycisk podobny do znaczka telegazety to rozkodowuje mi sie glos i pokazuje mi sie na czarnym tle tekst:

CANAL+ ... infoserwis 2.00P
    Brak wiadomosci
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "znaczek telegazet z wykrzyknikiem" Upraw.

nacisne znowu ten przycisk to pojawiaja mi sie jakies daty i po pewnym powraca mi do zakodowanego obrazu i dzwieku C+, nie mam pojecia o co chodzi... :( moze ktos mi pomoc w tej sprawie? z gory dziekuje za wszelka pomoc, nawet ta najdrobniejsza ;)

P.S.: Nie posiadam pilota do tego dekodera i nawet nie wiem czy powinien byc... pozdrawiam ;)

0 3
  • #2 25 Wrz 2005 22:36
    wmak
    Poziom 27  

A czy Twoja kablówka nadaje C-plusy kodowane "w Systerze" ,
    to znaczy, czy na zwykłym telewizorze masz obraz pocięty w poziome
    paseczki i świszczący wysoki dźwięk zamiast fonii ?

Jeśli tak jest i opłacasz abonament za C+ to zadzwoń do operatora kablówki albo do Cyfry+
    (zależy, z kim masz podpisaną umowę na C+),
    podaj im numer klucza i Cyfra+ wyśle do niego reaktywację.
    Wmak

0
  • #3 25 Wrz 2005 23:27
    omas
    Poziom 11  

C+ mam w Multimedii i jest kodowany w nagravision (obraz jest pociety, a glos jest niezrozumialy, taki wlasnie jak opisales), dekoder kupilem na rynku i zastanawiam sie dlaczego glos rozkodowuje a obrazu nie... skoro nie juz aktualny klucz to dlaczego glos jest rozkodowany?

0
  • #4 26 Wrz 2005 00:15
    elektryk
    Poziom 42  

omas napisał:
    zastanawiam sie dlaczego glos rozkodowuje a obrazu nie... skoro nie juz aktualny klucz to dlaczego glos jest rozkodowany?
    Głos jest kodowany bez udziału klucza, można to nawet zrobić całkowicie analogowo, gdzieś w sieci był schemat takiego dekodera dzwięku.

0