Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOT20255PL - Nie kończy prania, mruga dioda pompy

20 Sty 2020 18:21 462 21
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam pralke Bosch WOT20255PL, która jest 2 miesiące po terminie gwarancyjnym. Pralka nie kończy prania, a przed końcem staje, i mruga dioda jak na filmie. Podpowie ktoś co zrobić by to naprawić? Dzwoniłem do serwisu Bosch, to sam przyjazd serwisanta to już 160zł., a filtr wyczyszczony, wąż odpływowy przedmuchany, i drożny. Pomocy :)
  • Poziom 6  
    Chodzi dalej, ale słychać cały czas jakieś buczenie... Pralka znów stanęła na 24 minut do końca, prała normalnie, coś buczało, i koniec, znów mruga pompa.
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy pompka nie jest zablokowana , musi coś wirnik blokować
  • Poziom 39  
    Silnik pompy startuje po podłączeniu bezpośrednio do 230V?
    Czy są wyczuwalne spore luzy łapiąc za turbinkę silnika?
  • Poziom 6  
    Wszystko było rozłożone, wyczyszczone, przedmuchane, i wygląda na to że ożyła 😊 przyczyny nie znam, nie widziałem aby coś blokowalo, ale w systemie były różne smieci. Nie chwalmy dnia przed zachodem slońca 😅
  • Poziom 39  
    Właściwie miałem na myśli to, że jeżeli pralka była intensywnie użytkowana to silnik pompy może dogorywać. Jeśli czyszczenie nie pomoże na dłuższą metę i problem powróci to silnik pompy będzie głównym podejrzanym.
  • Poziom 6  
    Taka pompa chyba troche kosztuje, na allegro znalazlem jeden egzemplarz za 160zl
  • Poziom 39  
    Daj lepsze zdjęcia samego silnika by było wyraźnie widać mocowanie do korpusu.
    Zdjęcie korpusu również pomoże.
  • Poziom 30  
    Na pierwszym foto autora postu widać dobrze silnik pompy t,j mocowanie. Na portalach tego mnóstwo.
  • Poziom 6  
    Czy zasilanie 230V musi być w tym samym miejscu? Moja ma kostkę zasilania z tyłu, a tu same przednie.
  • Poziom 30  
    Niekoniecznie bo przewodu i tak wystarczy a kostka wejściowa to standard. Ważne tylko zatrzaski muszą być takie same i taka sama ilość bo występują 3 lub 4.
  • Poziom 6  
    Na mojej jest napisane KEBS, i na tej też, to obstawiam, że to ta :)
    Link. Albo ta, niby oryginał Link. O taką mam teraz Link
  • Poziom 30  
    Bierz ten niby oryginał czyi Twój drugi link.
  • Poziom 6  
    Ok :) już mam w zakładkach na przyszłość. Ale praleczka śmiga już ładnie, przyczyny awarii nadal nie znam ;)
  • Poziom 39  
    Przyjrzyj się uważnie zdjęciom. Wydaje mi się że silniki oferowane na Allegro mają krótsze zatrzaski i niestety obawiam się że mam rację. Jeśli pralka znowu się zbuntuje to zabierz korpus pompy i oryginalny silnik ze sobą i podejdź do najbliższego sklepu z częściami do AGD i sprawdź na miejscu czy silnik pasuje. Już spotkałem się z modelem pralki Bosch gdzie nie pasował żaden standardowy silnik pompy.
    Prawdopodobnie coś blokowało pracę pompy i usunąłeś przyczynę podczas czyszczenia a na jak długo pomogło to już czas pokaże.
  • Poziom 6  
    Witam.
    Teraz pralka przerwała pranie, i wywaliło błąd F06. Co to może być?
    Edit:
    Grzałka ma 28Ω, a ten czujnik co jest w niej prawie 9kΩ
    Edit:

Jakiś inny temat na forum wprowadził mnie w błąd z tą grzałką :/ w instrukcji jest, że to przeciążona pralka :)
    Błąd F06
    Sprawdzić, czy dla danego rodzaju prania wybrano właściwy program i nie przekroczono maksymalnej wielkości załadunku (patrz Tabela programów). Przytrzymać wciśnięty przycisk "Kasowanie" przez co najmniej 3 sekundy; program zostanie przerwany. Następnie wybrać program odpowiedni dla danego
    rodzaju prania.