Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Klimatyzator dachowy Dometic B1100S,ilość oleju w sprężarce.

20 Sty 2020 21:01 186 11
  • Poziom 19  
    Witam,w mojej klimie zastosowana jest sprężarka typu BSA645CV-R1EN,moje pytanie?,czy występuje w niej olej,jeżeli tak to jaki oraz ilość.
    Pytam ponieważ jestem przed wymianą sprężarki,a wiedza moja jest dość skromna w tej dziedzinie.
    Szukałem w internecie na temat tej sprężarki jedynie co znalazłem,tylko ilość czynnika R134aw układzie -340G.
    Za wszelki odpowiedzi dziękuje.
  • Poziom 21  
    Witaj.
    Sprężarki hermetyczne zawsze przychodziły zalane odpowiednim olejem więc w tej kwestii bym się nie martwił.
    Większy problem to wyczyszczenie układu po poprzedniej sprężarce!
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witaj,czyli masz na myśli płukanie układu.
  • Poziom 21  
    Tak.
    Po spaleniu sprężarki czynnik też należy wymienić.
  • Poziom 19  
    OK rozumiem,z tym że obecna sprężarka pracuje,ale mniej wydajnie,nie jest spalona.Ilość czynnika jest odpowiednia,( był wymieniany).
  • Poziom 21  
    Co znaczy mniej wydajnie?
    Jak to zdiagnozowano?
    Jakieś parametry pracy masz zapisane?
    Ciśnienia, temperatury...

Dodano po 15 [minuty]:

Jeszcze nurtuje mnie dlaczego w opisie modelu klimy który podałeś jest zawarta informacja o czynniku r-407c, a owa sprężarka jest na r-134a? To są zupełnie inne parametry i wydajności!
  • Poziom 19  
    Na wyjściu klimatyzacji,temp.wyjściowa jest za wysoka,po drugie sprężarka pracuje tak jak by ospale,( brak reakcji na położenie pokrętła temperatury,jest jedna opcja,grzanie,lub chłodzenie),kondensator przy sprężarce był sprawdzany mostkiem RLC TH2822A,parametry jego są poprawne.Więc diagnoza jest taka a nie inna,stąd wniosek że poległa sprężarka,układ jest bardzo prosty,nic skomplikowanego.pozostałe wentylatory pracują poprawnie i bardzo wydajnie.

U mnie jest czynnik R134a,nie R407.

Jeszcze jedno,przed wymianą czynnika był zmieniany osuszacz,na taki sam jaki był zainstalowany.
  • Poziom 21  
    Pomyłka z mojej strony!
    Sprężarka jest akurat uniwersalna.

Dodano po 3 [minuty]:

A olej jakby co to 135cm³ neo32 lub odpowiednik
  • Poziom 19  
    Dzięki bardzo,i oto chodziło.
  • Poziom 19  
    Dziękuje bardzo za pomoc,temat zamykam,pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Dziękuje bardzo za pomoc,temat zamykam,pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak prosiłem kolega podał ilość oleju stosowanego do sprężarki.