Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WSKAŹNIK POZIOMU OLEJU - Pilnie potrzeba rozwiązania pomiaru poziomu oleju w pró

21 Sty 2020 10:27 195 5
  • Poziom 13  
    Witam, pomóżcie koledzy, jest problem: w komorze próżniowej 100 st. Celcjusza, podciśnienie bliskie próżni, chcę monitorować poziom zalewanego oleju transformatorowego do zbirnika. Myśłałem, że czujnikiem ulltradźwiękowym to załatwię ale próżnia to wyklucza. Macie jakieś pomysły? oprócz wskaźników pływakowych z uwagi na kiepską możliwość jego montażu.
  • Poziom 34  
    czujnik/dalmierz laserowy? Drogo i jak olej nieprzezroczysty to da radę.
  • Poziom 13  
    ...olej jest akurat przeźroczysty, ale nie ma przejścia do dna, w zbiorniku napełnianym jest część aktywna trafo......mowa tutaj o trafo mocy.....
    ..pojemnościowy brzmi nieźle...ale jak to działa?
  • Poziom 38  
    Dwie elektrody, np rurka i pręt w środku tworzą kondensator. Zmiana pojemności następuje na skutek zmiany stałej dielektrycznej ośrodka powietrze/olej.
  • Specjalista Automatyk
    Można zastosować klasyczny czujnik pojemnościowy, np. https://czujniki.com.pl/czujnik-poj-30mm-m30-mosiadz-niewbud-pnp-n,3,184,9305;
    Stosowałem do "trzymania" poziomu oleju w prasie hydraulicznej - czujnik był zanurzony od góry - po obniżeniu poziomu sygnalizował "dolewkę" (olej "miewał" do 50 stopni Celsjusza).
    Ten w/w ma temp. pracy -25 do +70 ale zastosowany plastik pewnie wytrzyma chwilowo wyższą temperaturę.