Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vayyar prezentuje pierwszy scalony radar motoryzacyjny w pasmie 60 GHz

ghost666 21 Sty 2020 14:13 963 0
 • Vayyar prezentuje pierwszy scalony radar motoryzacyjny w pasmie 60 GHz
  Firma Vayyar wypuściła na rynek niedrogą wersję 60-GHz swojego radaru na chipie pracującego w pasmie 79 GHz. Układ jest przeznaczony dla branży motoryzacyjnej i umożliwia przemysłowi motoryzacyjnemu spełnienie wymagań Euro NCAP i US Hot Cars Act

  Vayyar Imaging zaprezentował system w podczas targów CES 2020 - jest to pierwszy w branży radar z chipem MIMO o częstotliwości 60 GHz (ROC). To rozwiązanie jest niskokosztową wersją referencyjnej konstrukcji 79 GHz, która umożliwia przemysłowi motoryzacyjnemu spełnienie wymagań Euro Wymagania NCAP i US Hot Cars Act.

  Radar na chipie określa wymiary, lokalizację, wzorzec oddychania i ruchy ludzi za pomocą zastrzeżonego obrazowania VOXEL w chmurze punktów 4D. Zapewnia on wysokiej rozdzielczości klasyfikację środowiska wokół samochodu, niezależnie od linii wzroku, warunków oświetlenia czy trudnych warunków pogodowych. Jak wskazuje Vayyar, system oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa pojazdu.

  Jak mówią przedstawiciele firmy, jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, który zapewnia producentom czujnik, który spełnia globalne wymagania regulacyjne. Rozwiązanie 60 GHz oferuje producentom i dostawcom taką samą funkcjonalność jak wersja 79 GHz.

  Radar klasy motoryzacyjnej obejmuje do 48 nadajników-odbiorników i wewnętrzny procesor DSP do przetwarzania sygnału w czasie rzeczywistym. Czujniki można łatwo zintegrować z istniejącą ramą pojazdu, a ze względu na ich wielofunkcyjność system zmniejsza liczbę potrzebnych czujników dookoła pojazdu, a także liczbę wymaganych przewodów, co również zmniejsza całkowity koszt instalacji w pojeździe. W przypadku już wdrożonych projektów, z czasem można dodawać więcej funkcji dzięki aktualizacjom oprogramowania układowego procesora DSP.

  Rozwiązanie 60 GHz jest gotowe do masowej produkcji po przejściu intensywnych testów w ciągu ostatniego roku. System przebadano z milionami próbek testowych, aby zapewnić jego niezawodność, dokładność i wszechstronność. Zestaw ewaluacyjny jest dostępny w wersjach 60 GHz i 79 GHz z tym samym oprogramowaniem i wydajnością, jakie znajdziemy w gotowym produkcie.

  Źródło: https://www.electronicproducts.com/Sensors_and_Transducers/Image_Sensors_and_Optical_Detectors/Vayyar_claims_first_60_GHz_automotive_radar_on_chip.aspx

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.