Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIRIO GP6E - pomoc - Antena

21 Sty 2020 15:35 342 2
  • Poziom 3  
    Witam, serdecznie.

Mam małe pytanie dot anteny bazowej SIRIO GP-6 E. Zaobserwowałem od tygodnie, że nie słyszę na tej antenie bazy PSP, która jest ok. 40 km, a wcześniej pojedyncze komunikaty 50/50 do mnie dolatywały. Obecnie obserwuje, że kolejna baza PSP, która znajduje się ok. 25 przestałem ja słychać, a wcześniej słyszałem z niej. Na szczęście najbardziej dla mnie ważna baza PSP z miasta powiatowego dalej nadaje, lecz niekiedy słychać tylko szumy.

Czy ktoś może pomoc? Czy opłaca się dać owa antenę do serwisu?

Dodam tylko, że przy montażu niestety owa antena mi upadla na ziemie, ale to było ok. 30 dni temu.

Dodano po 1 [minuty]:

SIRIO GP6E - pomoc - Antena

Tak wygląda antena obecnie
  • flexghzflexghz
  • Poziom 15  
    Zanim zaczniesz "dłubać" przy antenie sprawdź najpierw przewód antenowy. Obstawiam że gdzieś masz zwarcie. A jeżeli przewód będzie ok, to wykonaj prosty prowizoryczny dipol półfalowy (dwie rurki po 49cm w pionie) i sprawdź co na nim usłyszysz. Ostatecznie może to być awaria odbiornika, spadek czułości itp. ale zacząłbym testy od kabla (zarobienie wtyczek? przetarcie?) Działaj i daj odpowiedź jak poszło. VY73!
  • Poziom 3  
    Dziś postanowiłem ja trochę obrócić i okazało się, że jednak baza B I C znów nadają, lecz niestety nie odbiera bazy A. Wygląda to tak wg mnie jak by ta antena była tylko na dany kat, a nie na wszystkie strony.

Problem jest taki od momentu zamontowania, że nie słychać bazy z Policji, a radiowóz do 3 km, a co do pociągów to wcale nie słychać. I tak myślę czy ona czasami nie jest uszkodzona tak jak piszesz.