Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

mkdugi 23 Sty 2020 15:47 8247 84
    kev21
    Poziom 11  
    Fuj ale to jest firma instalacyjna jakich wiele a nie sklep z gratami :bye:
    kev21
    Poziom 11  
    Masz rację, sorry, już widzę ze tez robią panele a ta seria SW PREMIUM BIFACIAL ma GW 15lat i wydajnościowej 35lat aż się wierzyć nie chce 8-O wow
    witekem
    Poziom 18  
    Nie ma za co sorry. Ale 'chińczyka' ACCel to teraz krew zalewa. Wow , PV polskie lepsze od chińskim i tu polska produkcja.
    No cóż i znów napisze , że naganiam na polskie !
    Edek45
    Poziom 28  
    witekem napisał:
    PV polskie lepsze od chińskim i tu polska produkcja.

Czy w tych panelach na pewno wszystko jest polskie ? Pytałem wcześniej. skąd np są ogniwa, czy jest produkcja ogniw w Polsce ?
    Janusz_kk
    Poziom 28  
    Może być, krzemowe wafle żeśmy jeszcze niedawno produkowali.
    Bemx2k
    Poziom 10  
    Na youtube widziałem film z hali produkcyjnej Selfy , na google earth można zobaczyć że zakład nie jest jakimś tam biurem tylko .

Panel 320 Wat z Polską gwarancją można kupić u nich w cenie 520-550zł zależnie od ilości
    ACCel
    Poziom 21  
    Przecież gotowe ogniwa się importuje z Azji. Pierwsza czy druga firma wcześniej produkująca butelki, kostkę brukową czy płyty CD, kupuje technologię i linię produkcyjną za granicą i robi "polskie" panele.

Jeżeli polska firma wcześniej produkująca butelki daje gwarancję na panele bifacial 88,5% mocy po 35 latach, firma niemiecka z 18-letnim doświadczeniem, produkująca też w Polsce daje 87% po 30 latach, a najwięksi chińscy producenci, prowadzący bezpośrednio R&D w technologiach krzemowych, 83-85% po 30 latach, to podejdę sceptycznie do tej pierwszej, drugiej zresztą też.

Papier wszystko przyjmie.

Dodano po 1 [minuty]:

Papierek gwarancyjny zresztą też, zobaczymy za 5-10 lat.
    Byle jakiej chińszczyzny z OLX nie kupuj, coś ze znanych marek można jak najbardziej. Bifacial likwiduje ryzyko degradacji tylnego laminatu praktycznie do zera, a to jest jedna z najbardziej prawdopodobnych awarii po np 10 latach.
    cuuube
    Poziom 27  
    Tech132 napisał:
    Poszukaj na OLX lub na Allegro.
    nie dojechały, a mało brakowało
    https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zn...taiczne-z-odcietymi-przewodami-za-100-tys-zl/

Dodano po 1 [minuty]:

ACCel napisał:
    Papier wszystko przyjmie.

https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna...owoltaiczna-w-europie-jak-dziala-po-35-latach
    mkdugi
    Poziom 9  
    Witekem , interesowałeś się już cenami za te panele

Dodano po 6 [godziny] 21 [minuty]:

A co powiecie na Trinasolar Chińczyk ale klepie panele od 1997 ,dobre opinie mają . 340W za 580 zł.
    kev21
    Poziom 11  
    Ten Polski producent hanplast-solar sprzedaje tylko na pełne palety, w przypadku BIFACIAL 50szt na palecie więc u mnie odpada te firma .
    mkdugi
    Poziom 9  
    Byłem u mnie w firmie co sprzedają i montują i bez negocjacji za 17 szt. 580 zł.
    kev21
    Poziom 11  
    Ale co to za firma "u Ciebie" :-) ??? Bo po samej cenie to ciężko powiedzieć czy dobrze.
    mkdugi
    Poziom 9  
    Eltech Ruda Śląska ul. Żelazna 6
    Bemx2k
    Poziom 10  
    Tak siedzę i szukam. Na Polskim rynku bieda jeśli chodzi o dobry wybór nowych paneli .
    Czy ktoś gdzieś widział Longi Bifacial LR4-60HBD 355 Watt
    ACCel
    Poziom 21  
    Bemx2k napisał:
    Tak siedzę i szukam na Polskim rynku bieda jeśli chodzi o dobry wybór nowych paneli .
    Czy ktoś gdzieś widział Longi Bifacial LR4-60HBD 355 Watt

Bieda jest ogólnie w Europie w tym zakresie. Widziałem te panele u Chińczyka na alibabie. Chciałem nawet kupić LR4-72HBD 420W, ale ze względu na budowę domu przekładam rozbudowę PV na przyszły rok.

Dodano po 6 [minuty]:

cuuube napisał:

To tak jakbyś porównywał Mercedesa sprzed 35 lat z tym co teraz produkuje.
    kev21
    Poziom 11  
    Powiem wam, ze mocno oczytałem się o tej selfie (Selva PV) i ich panelach i naprawdę zastanawiam się nad ich panelami. Produkcję mają w PL, gwarancję w PL. firma niby w PV od 2012 ale ogólnie w grzejnych tematach faktycznie od lat 30tych, dużo instalatorów działa na ich panelach i chyba wole pewną krótszą(12l/25l) gwarancję niż dłuższą ale fikcyjną (nawet 25lat/25lat) gdzieś w chinach lub ciut lepiej- w europie, że o wspieraniu made in poland i gospodarce już nie mówię :-)

SV120M.5-320 można wyniuchać za 510zł
    kev21
    Poziom 11  
    Sorry, nie sugerujcie się tą ceną, nie potrzebnie podawałem, wyjaśnię w dużym skrócie.. nie w detalu i nie na paragon

@Bemx2k jak masz za 520zł w detalu to super cena, chętnie poznam dostawcę
    Bemx2k
    Poziom 10  
    Ja obdzwaniając przedstawicieli handlowych uzyskałem najniższą cenę 530zł przy zakupie 25 paneli
    przy zakupie 50 sztuk 520zł
    mkdugi
    Poziom 9  
    Panowie ,falownik Growatt czy Afore .....? w tej samej cenie do wyrwania
    mkdugi
    Poziom 9  
    Dla zainteresowanych ....odpowiedz od Taurona jakie warunki trzeba spełnic aby otrzymać dotacje w programe Mój Prąd

Dodano po 37 [sekundy]:

Szanowna Pani,
    instalacja powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami.
    Po zainstalowaniu mikroinstalacji powinna Pani powiadomić o tym fakcie TAURON Dystrybucja S.A., co najmniej 30 dni przed jej planowanym uruchomieniem. Aby zgłosić przyłączenie mikroinstalacji musi Pani wypełnić Zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji, którego wzór znajdzie Pani na stronie internetowej TAURON Dystrybucja S.A.

Jakie dane będą nam potrzebne
    Zgłoszenie zawiera:
    • dane odbiorcy końcowego mikroinstalacji,
    • dane obiektu, w którym zainstalowano mikroinstalację,
    • dane techniczne mikroinstalacji (deklaracje zgodności w zakresie spełniania przez mikroźródło aktualnych norm dla instalacji niskiego napięcia oraz kompatybilności elektromagnetycznej – w/w dokumentów należy wymagać od dostawcy mikroźródła, natomiast schemat ideowy podłączenia mikroźródła do instalacji odbiorczej wykonuje instalator).
    Prosimy, aby zgłoszenie dostarczyła Pani do naszego punktu obsługi klienta lub przesłał do nas pocztą tradycyjna na adres najbliższej siedziby.

Jakie będą dalsze działania
    Gdy otrzymamy od Pani zgłoszenie mikroinstalacji, to:
    • sprawdzimy Pani zgłoszenie,
    • jeśli będzie prawidłowo wypełnione, prześlemy do Pani aneks do obowiązującej umowy kompleksowej związany z mikroinstalacją,
    • uzgodnimy z Panią termin montażu licznika, który umożliwi wprowadzenie do sieci nadwyżki energii elektrycznej generowanej w Pani mikroinstalacji.

Dodatkowe informacje dotyczące mikroinstalacji znajdzie Pani na stronie internetowej www.tauron.pl Poniżej podajemy bezpośredni link: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika

Łączymy wyrazy szacunku.
    Monika Porębska
    Pełnomocnik
    kev21
    Poziom 11  
    mkdugi napisał:
    Panowie ,falownik Growatt czy Afore .....? w tej samej cenie do wyrwania

Ja mam ten sam dylemat, ceny w zasadzie identyczne, zdecyduje się jednak chyba na afore bo ma juz wifi a growatt nie ma ani wifi ani LAN, trzeba kupić dodatkowo
    januszsierzega
    Poziom 10  
    Ja polecam sklep solarne.info zakupiłem już tam 2 instalacje i polecam bardzo fachowe podejście do klienta .
    Janusz
    mkdugi
    Poziom 9  
    Nie wiem kiedy Ci to mówili ,ale teraz jest tak że są 3 opcje i ta jedna opcja brzmi że mozna samemu tylko trzba podać numer uprawnien G1 E i chyba D , wejdz na tauron poszukaj wniosku ZM zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji tam jest opisane o potrzeba