Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Mastercook ZBI-073IT - Powracająca woda do zmywarki

21 Jan 2020 19:43 777 6
  • Level 11  
    Witam serdecznie.
    Moja zmywarka po urwaniu się linki zawiasów (wymienione ), po skończonym myciu naczyń powraca niewielka ilość wody. Nie wiem skąd to się bierze. Mieliście taki przypadek ze zmywarką?
    Czekam na wasze podpowiedzi.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Level 7  
    Proszę napisać jak i do czego podłączony jest wąż spustowy zmywarki. Lata praktyki sugeruje mi że wąż podłączony jest bezpośrednio do syfonu od zlewozmywaka proszę o zdjęcia
  • Level 11  
    Dokładnie ,podłączony jest do syfonu ,w miejscu do niego przeznaczonym.
  • Level 7  
    Jak już wcześniej pisałem o latach praktyki podejrzewam iż zapchany masz odpływ tzw. syfon, woda która leje się z kranu do zlewu nie schodzi prawidłowo cofa się kanałem gdzie podłączony jest wąż odpływowy zmywarki. Taka moja opinia, zdjęć nie otrzymałem więc mogę tylko sugerować
  • Level 11  
    No niestety syfon ok., woda nie dostaje się przez wąż powrotny. Zdjąłem wąż odpływowy i włożyłem do wiaderka. Po cyklu mycia zmywarka była pusta, a po jakiejś godzinie woda się pokazała na dnie zmywarki. Podejrzewam elektrozawór, który dopuszcza wodę do mycia w zmywarce. Co Wy na to czy musi on puszczać? Tu znalazłem filmik o wymianie Link. Spróbuję i dam znać o efektach remontu emerytki zmywarki :)
  • Level 7  
    Wychodzi na to, że sam doszedłeś do istoty usterki i jest możliwość, że elektrozawór przepuszcza wodę, wymień go i po kłopocie.
  • Level 11  
    Witam .
    Winowajcą był przepuszczający wodę elektrozawór na wężu.
    Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam