Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wysokie "GPU Load" na pulpicie.

22 Sty 2020 06:24 258 10
  • Poziom 11  
    Witam forumowiczów "elektroda.pl"
    Może zacznę od specyfikacji.
    CPU: i5-4690K
    GPU: MSI GTX 1060 6GB
    MOBO: MAXIMUS VII RANGER
    PSU: be quiet 500W
    RAM: 16GB
    --------------------------------------------
    Mój problem polega na tym że po uruchomieniu PC-ta po około pięciu minutach "GPU Load" osiąga 90% i to na pulpicie bez uruchomionej przeglądarki czy jakiegoś innego programu na cały ekran.
    Dodam że CPU ma na pulpicie góra 10% zresztą gdyby sprawa odnosiła się do CPU to bym sprawdził w menadżerze zadań który program obciąża procesor i bym go wyłączył ale z GPU tak zrobić się przecież nie da.
    Kartę kupiłem nową 3 lata temu ale czy to oznacza że powinienem pomału myśleć o zakupie nowej?
    Wysokie
    Karta też nie jest podkręcona.
    Wysokie

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S.
    Może jestem nieświadomym kopaczem krypto walut?
    Chociaż po odłączeniu neta nic się nie zmienia.
    Dodam że mam dwa monitory.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W nowszych systemach Windows mozna zobaczyc obciazenie GPU w menadzerze zadan, mozna to tez zrobic w Process Explorer (ze strony MS).

Zamiesc w zalaczniku logi z FRST, ze skanowania (addition.txt oraz frst.txt).
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki "Kolobos" za pomoc.
    Całkowicie zapomniałem podać w specyfikacji wersję Windows 10 (64bit).
    Co do menadżera zadań to czy chodzi o tą zakładkę
    Wysokie
    bo jeśli tak to na niej nie ma pokazanego tego procesu który wykorzystuje 80% GPU.
    Jeśli chodzi o ten program to czy miałem go pobrać z tej strony Process Explorer
    i w której zakładce sprawdzić wykorzystanie GPU ?
    Wysokie
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nadal masz ta sama infekcje co wczesniej. Z tego co widze to w ogole niczego nie wykonales poprzednio, w takim razie po co znowu piszesz? Wykonaj to co Ci podalem w poprzednim watku i wroc z nowymi logami z FRST jak juz wykonasz.
  • Poziom 11  
    Ponownie wielkie dzięki za pomoc.
    Muszę przyznać że kompletnie nie załapałem że to właśnie Ty pomagałeś mi ostatnim razem, soRRy.
    Jak sobie przypominam to ostatnim razem sprawdzenie rozszerzeń w przeglądarce załatwiło sprawę i nie usuwałem wszystkich programów które mi napisałeś bo wszystko działało OK.
    Prawdopodobnie nie zrozumiałem Twojego przekazu żeby przede wszystkim je usunąć bo mogą byś najczęstszymi winowajcami wszelkich problemów w PC-cie co zostało udowodnione tym razem ponieważ po ich usunięciu karta graficzna maszeruje swoim nie śpiesznym krokiem przy zwykłym korzystaniu z neta.
    Niektóre z tych programów tak długo używałem że nawet mi przez myśl nie przeszło że mogą coś namieszać w systemie.
    Teraz zanim napiszę jakiegoś posta to najpierw rozejrzę się po swoich programach, zaoszczędzi to czasu forumowiczom oraz mi.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc z mądrymi wskazówkami na przyszłość.
    Wysokie
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pobierz i zrób skan - usuń wszystko co znajdą (również z kwarantanny):
    https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
    https://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/
    https://free.drweb-av.pl/download+cureit+free/?lng=pl

Skopiuj i wklej do notatnika poniższy tekst:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Plik notatnika zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST, w tym samym folderze.
    Uruchom FRST i kliknij w Napraw.

Posprzątaj trochę rozszerzenia Chrome.
  • Poziom 11  
    SoRRy że zajęło mi to kilka dni ale musiałem najpierw zrobić porządek na dyskach ręcznie bo wiedziałem że te trzy programy nie będą miały litości i usuną mi sporo rzeczy.
    Po skanowaniu Twoimi programami nie wykryto w sumie wirusów ale kilka programów zostało usuniętych chociaż zostawiłem sobie dwa które zgłaszał "dr.web cureit", są to:
    "Clover 3" wygodny explorer
    oraz "IObit Unlocker" przydaje się do upartych plików których nie można usunąć.
    A tak po za tym jest czysto jak u pani Rozenek ale na wszelki wypadek przesyłam logi z FRST.
    Rozszerzenia Chrome też zostały posprzątane.
    Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jest ok.

Możesz wykonać taki:

Plik notatnika zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST, w tym samym folderze.

Wyczyść stare punkty przywracania, jest z 10 z ostatnich dwóch tygodni.

Nadal jest ze 40 rozszerzeń w chrome.
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc.
    Co do rozszerzeń to nie wiem dlaczego log z FRST pokazał że jest ich około 40 skoro kilka dni temu po generalnych porządkach było 29.
    Wysokie
    Wysokie
    Co do punktów przywracania to klikam w usuń ale nadal zostaje ich osiem.
    Wysokie
    Wysokie
    Mógł byś mi powiedzieć dlaczego warto usuwać punkty przywracania, czy one jakoś spowalniają system ?

Dodano po 1 [minuty]:

Logi
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tymi rozszerzeniami to strzelałem patrząc na listę, nie liczyłem. 29 to sporo, ale jeśli potrzebujesz to ok.
    To jest Chrome.
    Spoiler:
    CHR DefaultProfile: Default
    CHR Profile: C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default [2020-01-28]
    CHR Notifications: Default -> hxxps://www.facebook.com; hxxps://www.filmweb.pl; hxxps://www.youtube.com
    CHR HomePage: Default -> hxxps://www.google.pl/
    CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://google.pl/"
    CHR NewTab: Default -> Active:"chrome-extension://llaficoajjainaijghjlofdfmbjpebpa/newtab.html"
    CHR DefaultSearchURL: Default -> hxxps://tinder.com/static/android-chrome-192x192.png
    CHR Extension: (Siepomaga - przypominacz) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aacakdiakmgiollmahgdginnioeonmfb [2020-01-28]
    CHR Extension: (Tłumacz Google) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb [2020-01-28]
    CHR Extension: (Prezentacje) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aapocclcgogkmnckokdopfmhonfmgoek [2020-01-28]
    CHR Extension: (Learn French - Très Bien) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aeifanonhefcaphaeeknpklkfnjjmpec [2020-01-28]
    CHR Extension: (Free Download Manager) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ahmpjcflkgiildlgicmcieglgoilbfdp [2020-01-28]
    CHR Extension: (Duolingo dla Chrome) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aiahmijlpehemcpleichkcokhegllfjl [2020-01-28]
    CHR Extension: (Tłumacz dla wszystkich języków) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\amdeidgbmcliegnpcbbkhlflkbdpomhk [2020-01-28]
    CHR Extension: (Dysk Google) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\apdfllckaahabafndbhieahigkjlhalf [2020-01-28]
    CHR Extension: (Tidy Bookmarks) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bennikkpnelmfdiijpdclfincmnoabae [2020-01-28]
    CHR Extension: (XDM Browser Monitor) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bgpkelneombgembocnickiddlbebmica [2020-01-28]
    CHR Extension: (WOT: Web of Trust, oceny reputacji witryn) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bhmmomiinigofkjcapegjjndpbikblnp [2020-01-28]
    CHR Extension: (MEGA) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod [2020-01-28]
    CHR Extension: (Snooker) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bjohiacoelemalmancnccjggomjnkfod [2020-01-28]
    CHR Extension: (Połączenia przez Skype) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\blakpkgjpemejpbmfiglncklihnhjkij [2020-01-28]
    CHR Extension: (YouTube) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\blpcfgokakmgnkcojhhkbfbldkacnbeo [2020-01-28]
    CHR Extension: (Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bpconcjcammlapcogcnnelfmaeghhagj [2020-01-28]
    CHR Extension: (Śledzenie cen AliPrice - AliExpress) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ccinledjceanimdkflfafdpoljflhbjf [2020-01-28]
    CHR Extension: (Ósemka) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\cedbddnnmhgnedpamoenmdkhnpnfbpjb [2020-01-28]
    CHR Extension: (Hola Video Accelerator) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\chgpmaaockmdehmidghebcjafhihlgha [2020-01-28]
    CHR Extension: (uBlock Origin) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm [2020-01-28]
    CHR Extension: (Radio Internetowe) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dbibbpnjegagchjhlfhndkkpkgnacihf [2020-01-28]
    CHR Extension: (WGT Golf Challenge) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dcilimldmomiaihcfkmaldanopfejefg [2020-01-28]
    CHR Extension: (MightyText - SMS from PC & Text from Computer) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dkfhfaphfkopdgpbfkebjfcblcafcmpi [2020-01-28]
    CHR Extension: (Papaly Menedżer zakładek) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ebaemiclbgheekdodbcengpahonmfnla [2020-01-28]
    CHR Extension: (White Noise) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\eliebigndoeiljgegombjpjdacmnpggj [2020-01-28]
    CHR Extension: (Stylish - Custom themes for any website) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\fjnbnpbmkenffdnngjfgmeleoegfcffe [2020-01-28]
    CHR Extension: (Select and Speak - Text to Speech) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gfjopfpjmkcfgjpogepmdjmcnihfpokn [2020-01-28]
    CHR Extension: (Dokumenty Google offline) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ghbmnnjooekpmoecnnnilnnbdlolhkhi [2020-01-28]
    CHR Extension: (Hola Free VPN Proxy Unblocker) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio [2020-01-28]
    CHR Extension: (Google Photos) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hcglmfcclpfgljeaiahehebeoaiicbko [2020-01-28]
    CHR Extension: (SearchPreview) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hcjdanpjacpeeppdjkppebobilhaglfo [2020-01-28]
    CHR Extension: (Portal - WiFi file transfers) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hdalmglpnhhkcpgcggdcnlapeonfkhna [2020-01-28]
    CHR Extension: (Tinder) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hejiihbkifllpgdfndalmghiodgkefan [2020-01-28]
    CHR Extension: (Nova Raider) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hepkkenngllopgnkkiajgnhdoncjfohm [2020-01-28]
    CHR Extension: (VoiceNote II - Speech to text) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hfknjgplnkgjihghcidajejfmldhibfm [2020-01-28]
    CHR Extension: (Font Rendering Enhancer) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hmbmmdjlcdediglgfcdkhinjdelkiock [2020-01-28]
    CHR Extension: (SMS from Gmail ™ & Facebook™ (MightyText)) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\iffdacemhfpnchinokehhnppllonacfj [2020-01-28]
    CHR Extension: (Dropbox) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ioekoebejdcmnlefjiknokhhafglcjdl [2020-01-28]
    CHR Extension: (EverSync - Sync bookmarks, backup favorites) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\iohcojnlgnfbmjfjfkbhahhmppcggdog [2020-01-28]
    CHR Extension: (Aliexpress, Gearbest - Where is my order?) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmakaoiamffmcilmpdndjpjdanjhfheh [2020-01-28]
    CHR Extension: (PocketTube: Youtube Subscription Manager) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kdmnjgijlmjgmimahnillepgcgeemffb [2020-01-28]
    CHR Extension: (On The Go Map) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\khikjfodkmljkjceokgjanhabkiomlgp [2020-01-28]
    CHR Extension: (Personal Trainer) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kmgohkgndpahjklgpdihieeedjeneoke [2020-01-28]
    CHR Extension: (Google Play) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\komhbcfkdcgmcdoenjcjheifdiabikfi [2020-01-28]
    CHR Extension: (Speed Dial [FVD] - New Tab Page, 3D, Sync...) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\llaficoajjainaijghjlofdfmbjpebpa [2020-01-28]
    CHR Extension: (Babbel) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\lmkbolconpmgdcpjcmhiiegjjopiofkn [2020-01-28]
    CHR Extension: (Sadza + metal srebrny) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\lodhggoaglindpoejnjldimdlikkphph [2020-01-28]
    CHR Extension: (AliExpress Zakupy i Oszczędzanie) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mbpccgpiidnajgnapidpjmcjakjhkbom [2020-01-28]
    CHR Extension: (Planner 5D) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mcafejemebbngbglfoinpoaannbihjna [2020-01-28]
    CHR Extension: (BIODIGITAL HUMAN) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\meefjekipolcgabfgaclcpdkbghhmoah [2020-01-28]
    CHR Extension: (Aliexpress Seller Check) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mibmplgflabdmnnoncnedjfdpidjblnk [2020-01-28]
    CHR Extension: (Flaga kraju domeny IP) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mlpapfcfoakknnhkfpencomejbcecdfp [2020-01-28]
    CHR Extension: (OneDrive) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nffchahhjecejoiigmnhhicpoabngedk [2020-01-28]
    CHR Extension: (Płatności w sklepie Chrome Web Store) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nmmhkkegccagdldgiimedpiccmgmieda [2020-01-28]
    CHR Extension: (Checker Plus for Gmail™) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\oeopbcgkkoapgobdbedcemjljbihmemj [2020-01-28]
    CHR Extension: (Transcribe: transcribe audio/interviews fast!) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ogokenmicnjdfhmhocanoemnddmpcjjm [2020-01-28]
    CHR Extension: (Click to start / stop recording) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\oibmlbjklbogiccfokpgddgoleeiilid [2020-01-28]
    CHR Extension: (Origami Player) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\oiomepakkenneiifjocbinkmmampfbdn [2020-01-28]
    CHR Extension: (Speechnotes - Speech To Text Notepad) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\opekipbefdbacebgkjjdgoiofdbhocok [2020-01-28]
    CHR Extension: (Psykopaint) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pgjchkcfmigkkhedgjedmffdepgmpfil [2020-01-28]
    CHR Extension: (Gmail) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pjkljhegncpnkpknbcohdijeoejaedia [2020-01-28]
    CHR Extension: (Chrome Media Router) - C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pkedcjkdefgpdelpbcmbmeomcjbeemfm [2020-01-28]
    CHR Profile: C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Guest Profile [2020-01-27]
    CHR Profile: C:\Users\toulo\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\System Profile [2020-01-27]

kriss1974 napisał:
    Mógł byś mi powiedzieć dlaczego warto usuwać punkty przywracania, czy one jakoś spowalniają system ?

Zabierają miejsce. Jeśli wszystko działa, to usuń wszystkie i zrób nowy w tym momencie, jak wszystko działa. Chyba, że do czegoś potrzebujesz starszych.

FRST czysty.

• Poziom 11  
    Przepraszam że zapomniałem jeszcze raz podziękować i zamknąć temat.
    Bardzo miła i profesjonalna pomoc.
    Dziękuję.