Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] BMW F10 - Tryb awaryjny skrzyni 8HP

medick91 23 Jan 2020 00:18 7368 4
Texa Poland
    medick91
    Level 10  
    Witam, mam problem z BMW 5 z 2016r. Tragicznie zmienia biegi, uślizguje się i wpada w tryb awaryjny. Robiłem reset adaptacji i jeździłem aby wykonać nowe adaptacje jednak coś idzie nie tak. Raz działa dobrze a gdy już zacznie wariować tak już wariuje. Najgorzej na zimnym silniku i na najbardziej rozgrzanym.
    Błędy dotyczą wszystkich sprzęgieł i bylo tak samo przed wykonywaniem adaptacji co jest dziwne. Odczyt błędów i wartości adaptacji:
    BMW F10 - Tryb awaryjny skrzyni 8HP BMW F10 - Tryb awaryjny skrzyni 8HP BMW F10 - Tryb awaryjny skrzyni 8HP
    Problem z mechatroniką? Problem po stronie mechanicznej skrzyni? Czy może zmienić olej który nie był jeszcze zmieniany od 100tys km?
    Co sądzicie?
    Pozdrawiam
  • Texa Poland
  • Helpful post
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Wymiana oleju skrzynia
    Wymiana oleju w sprzęgle hydrokinetycznym

Dodano po 2 [minuty]:

Wymiana oleju w układzie napedowym skrzynie sprzęgła mosty itd
    Puzniej adaptacja
    I dopiero w tedy przyuczenie
  • Texa Poland
    medick91
    Level 10  
    Czyli jednym słowem wymiana dynamiczna.
  • Helpful post
    świerszcz.UK
    Level 22  
    W skrzyniach w których można ściągnąć miskę nie jest konieczna wymiana dynamiczna.
    Ale wymiana dynamiczna gwarantuje to że cały olej jest dokładnie wymieniony i wchodzi go ok 20% więcej niż jest potrzebne w porównaniu do wymiany statycznej.
    Nie wiem jak jest teraz w F10/f11 czy jest możliwość wymiany oleju w sprzęgle bez demontażu skrzyni tak jak jest to np w Mercedesach.
    Głównym winowajcą szarpania skrzyni jest zużyty olej właśnie w sprzęgle gdyż to on robi najwięcej roboty w przeniesieniu napędu.
    Ja bym wymienił olej w skrzyni
    Olej w sprzęgle
    I do tego zapewne łącznik elastyczny na wale będzie również do wymiany po takim przebiegu, należy również spr podporę wału, no i w tedy za jednym zamachem wymienić też olej w moście bo koszt nie wielki

Dodano po 9 [minuty]:

Ja używam olejów Ravenol stosunek ceny do jakosci
    Atf-1 8hp
    Ja zalecam wymianę co 60-80.000max lub co 48-60mcy w układzie napędowym
    Bez znaczenia czy to manual czy automat ale każdy wymienia wedle uznania...
    medick91
    Level 10  
    Wymiana oleju i filtra uleczyła skrzynię. Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam