Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2 2.0T 2004 - Włączanie biegu wstecznego przepala bezpiecznik

dyziodarek 23 Jan 2020 06:29 702 6
    dyziodarek
    Level 10  
    Drodzy, nie jestem mechanikiem. Problem polega na tym, że w momencie włączania biegu wstecznego przepala się bezpiecznik. Dodatkowo licznik pomiaru średniego spalania zeruje się sam. Mechanik na razie wyłączył mi światła cofania żeby bezpiecznik się nie przepalał. Ale może ktoś z Was spotkał się z taką usterką? Czy przyczyna tkwi w czujniku, czy gdzieś w wiązce? Który przewód? Jestem ciemny w tym temacie. Liczę na Wasze wskazówki. Tylko normalnym językiem, bez metafor i skrótów myśliwych, bo jestem laikiem. Dziękuję.
    genek1000
    Level 35  
    dyziodarek wrote:
    Czy przyczyna tkwi w czujniku, czy gdzieś w wiązce?

Może być tu i tu i jeszcze może gdzie indziej :cry:
    Bez miernika i pomiarów się ie obejdzie lub chociaż garści bezpieczników i metody podmiany/odłączania elementów . :D
    Schemat też by się przydał . Jest tego pełno w internecie .
    Ja na pierwszy ogień sprawziłbym czujnik w skrzynie biegów :D
    dyziodarek
    Level 10  
    Dziękuję. Też myślałem właśnie o czujniku. Dam znać kiedy coś się okaże.
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Wygląda na to że jest gdzieś zwarcie do masy jeżeli nonstop pali bezpieczniki
    Obstawiam któraś z lamp
    kamyczek
    Level 38  
    Zacznij od światła wstecznego , może ktoś włożył nieprawidłową żarówkę i jest zwarcie .
    dyziodarek
    Level 10  
    Bardzo Wam dziękuję za wskazówki! Niestety, muszę poczekać parę dni, bo mechanik chwilowo nie ma czasu. A ja sam mogę jedynie poteoretyzować. Ale kiedy do niego znowu trafię, pokażę mu ten wątek i Wasze sugestie. Jestem pod wrażeniem Waszej skłonności do pomocy. Naprawdę!
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Nie zapomnij nagrać filmiku z owej prezentacji ;-)