Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Deutz 6006 - Silnik F4L 912

Goki70 23 Jan 2020 07:30 2028 17
    Goki70
    Level 7  
    Szukam pomocy w regulacji silnika F4L 912 oraz innych dorad w sprawie ciągnika Deutz 6006 ( kupiłem go kilka dni temu w Holandii ) przede wszystkim pierwsze pytanie jest silnik jak zimny dymi na biało , luzy zaworowe ustawiłem na 0,15 trochę mniej dymi ale wielkiej poprawy nie ma jedynie to teraz pali na dotyk praktycznie , bardzo bym prosił jeśli ktoś posiada jakaś wiedzę na temat tych ciągników o pomoc mam jeszcze kilka pytań ale to może po kolei Pozdrawiam
    PlacikTrab
    Level 11  
    Witam.
    Na początek z tego co się orientuje to masz luzy zaworowe źle ustawione. Jak dobrze pamiętam to zawory ssące 0,3mm wydechowe 0,5mm.
    Na silniku powinna być tabliczka znamionowa i na niej wybity luz zaworowy.
    Goki70
    Level 7  
    Witam dla tego silnika podobno maja byc 0,15 na obydwu zaworach a tej tabliczki własnie nie ma :/
    Goki70
    Level 7  
    Witam czy ktoś by doradził co zrobić z ,, wajchami'' od zmiany biegów w Deutz 6006 bo trochę latają i ciężko trafić przede wszystkim ta od zmiany na wsteczny terenowe-szosowe
    Goki70
    Level 7  
    Bardzo dziękuje jesteś WIELKI tego szukałem chmm tylko nie mogę tam znaleźć wartości na ile ustawiać zawory
    Padrettini
    Level 22  
    Goki70 wrote:
    Bardzo dziękuje jesteś WIELKI tego szukałem

Cieszę się, że mogłem pomóc. Powodzenia.

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Goki70 wrote:
    Bardzo dziękuje jesteś WIELKI tego szukałem chmm tylko nie mogę tam znaleźć wartości na ile ustawiać zawory

Na stronach 21-23 są wszystkie wartości, które odnoszą się do ustawienia zaworów, a na stronie 60 diagram jak przeprowadzić ustawianie.
    Goki70
    Level 7  
    To wychodzi z tego ze na obydwu zaworach po 0.15 sie ustawia
    Padrettini
    Level 22  
    Poz. 233 (str.22) - SSĄCY - Luz STD - 0,04-0,07
    Poz. 233 (str.22) - SSĄCY - Wear limit - limit zużycia - 0,15

Zawory wydechowe analogicznie na stronie 23 pozycje 235,236.
    Goki70
    Level 7  
    Ehh to ja juz nic z tego nie rozumiem możesz mi normalnie podać ile dla wydechowego ustawić a ile dla ssącego bardzo bym prosił , czyżby dla ssącego było od 0,4 do 0,7 a dla wydechowego 0,6-0,9 to sa bardzo duże luzy już
    Goki70
    Level 7  
    Znalazłem temat o luzie zaworowym w takim silniku i tam jest podana tabelka ktoś podał i tam pisze tak :: Ventilspiel Einlaß 0,15 + 0,05 mm
    Ventilspiel Außlaß 0,15 + 0,05 mm
    Padrettini
    Level 22  
    Chyba już wszystko jasne. Mój błąd i niedopatrzenie. Przepraszam. Masz rację odnośnie luzu. Poprzednie informacje dotyczyły trzpienia zaworu.

Poniżej informacja:
    Deutz 6006 - Silnik F4L 912
    Goki70
    Level 7  
    Nic sie nie stało :) tylko mnie to dręczyło ze gdzie indziej podają 0.15 dla zaworów

Dodano po 1 [minuty]:

A wiesz może czy w tych silnikach można ustawiać początek wtrysku z użyciem kapilary ??
    Goki70
    Level 7  
    Witam a jak wykonać ta metodę kropelkową ?
    Goki70
    Level 7  
    Czy da się założyć przedni napęd do Deutz 6006 ?? i ma ktoś może jakieś zdjęcia jak tam ta przystawka jest montowana , i gdzie szukać takiego napędu przedniego razem z przystawką ? a może by się dało dorobić ale od czego most i jak zrobić przystawkę ?siedząc na ciągniku ma z lewej strony dekiel okrągły w tylnym moście i tam chyba się montuje oryginalnie przystawkę Pozdrawiam