Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie kotła kondensacyjnego do butli 11kg/33kg

23 Jan 2020 10:56 486 4
  • Level 1  
    Witajcie,
    Czy piec kondensacyjny można podłączyć chwilowo (1 miesiąc) do butli z gazem? Opóźnia się przyłącz gazu, a chciałbym wygrzać wylewki, żeby móc położyć posadzki. Nie wiem czy ma to znaczenie ale piec Beretta Ciao Green 25 RSI.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Pewnie tak, tylko
    pamietaj ze pomieszczenie kotlowni musi spelniac troche inne wymogi (dwie kratki wentylacyjne)
    butla nie moze byc w pomieszceniu kotla
    musi byc dobry reduktor (nie taki jak do kuchenki)
  • Level 38  
    jak ja się sam uczyłem o c.o. to wychodziło, że zmiana gazu wymaga przezbrojenia kotła, czyli montowało się m.in inne dysze dedykowane do danego rodzaju gazu.
    Dlatego ja bym nie kombinował tylko cierpliwie czekał na gaz ziemny. Fabrycznie kotły są dopasowane do GZ50 E20, jak masz w rurociągu inny gaz to też wymaga to tzw. przezbrojenia kotła.
  • Level 18  
    BUCKS przezbrojenie kotla to oczywista oczywistość, nawet o tym nie wspominałem
    Zmiana dysz, ciśnień itp w zależności od rozwiązania
  • Level 38  
    krzyzak11 wrote:
    BUCKS przezbrojenie kotla to oczywista oczywistość, nawet o tym nie wspominałem

Natomiast ja odczytałem intencje autora, że dla niego kwestia przezbrojenia nie jest taka oczywista.
    A Twój wcześniejszy post mógł autora tylko utrzymać w przekonaniu, że podłączenie propan-butanu na miesiąc to prosta i tania operacja.
    W moim starym kotle do PB jest inny moduł gazowy tzn. ma on inny numer katalogowy, co sugeruje, że jest to zupełnie inna część, więc nie jest to tylko wymiana samych dyszy itp.. Z tego powodu koszt samych części do przezbrojenia może być znaczny, co stawia pod znakiem zapytania modernizację tylko na 1 miesiąc.
    Najlepiej zasięgnąć informacji u źródła, czyli u producenta jakie to są koszty.