Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas Nike Pilota i prysznic

JAROPP 25 Sep 2005 22:07 5736 4
 • #1
  JAROPP
  Level 11  
  Witam kolegów. Mam problem z piecem, który jakby z czasem, tępo załączał ogrzewanie ciepłej wody. Mianowicie, wiosną tego roku zauważyłem że kąpiel pod prysznicem staje się udręką(zimny prysznic), natomiast napełniając wannę piec odpala się od razu i woda jest suuper ciepła. Latem kiedy ciśnienie w rurach było nienajlepsze miał problem także z odpaleniem nalewając wodę do wanny. Reasumując - kiedy odpali to jest OK, tylko tępo odpala.Pisząc ten tekst chcę zaznaczyć że około roku temu ten super piecyk miał pierwszą usterkę polegającą na nieszczelności zaworu trójdrożnego, wezwany fachowiec błyskawicznie rozpoznał temat i wymienił uszczelki na "takim popychaczu między zaworem wodnym a gazowym".Ingerencja jego wymagała niemalże całego rozłożenia tego zaworu na czynniki pierwsze. Piecyk przestał płakać, tylko zastanawia mnie czy moje kłopoty nie zaczęły się właśnie od tego momentu.
  Obecnie jestem zmuszony przywrócić sprawność prysznica z powodu choroby teścia. Czułość załączenia podgrzewania wody napewno jest regulowana. Pytanie - gdzie, drugie - na czuja, czy na jakiś specyficzny przyrząd(czy przedobrzenie może mieć jakieś konsekwencje). Czy poprostu zrezygnować z czegoś i poprostu wezwać fachowca?
  Proszę o opinie, sugestie, poradę. Ze swojej strony obiecuję, że do póki nie będę pewny rozpracowania tematu, nie będę dotykał tego już nie najnowszego ale dobrego pieca.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  alpa eco
  Level 14  
  Regulacji to on niestety nie ma,ale sprawdz czystość sitek w bateriach.
 • #3
  JAROPP
  Level 11  
  Bateria wannowa nie ma sitka, kranowa ma ale już to sprawdziłem-nie to. Może wężownica od wymiennika ciepła?Dzięki za zainteresowanie
 • #4
  Zibi77
  Level 2  
  Miałem podobny problem w piecu Imergaz NIke Mini. Na zaworze trójdrożnym jest taki przełącznik z tworzywa sztucznego do którego dochodzą dwa przewody niebiski i brązowy. Przełącznik w momencie odkręcenia wody ciepłej załącza piec. Są przypadki, że przy małym ciśnieniu nie włącza się. W moim przypadku wyjąłem go do góry i pod iglicę plastykową z tworzywa sztucznego podłożyłem podkładkę(po prostu wydłużyłem minimalnie iglicę). Pomogło bo chodzi już prawidłowo 2 lata. Kiedyś przy okazji rozmawiałem z serwisantem i zdradził mi, że też stosuje takie rozwiązanie. Pozdrawiam!
 • #5
  JAROPP
  Level 11  
  Temat zakończony, wezwałem serwis, wybuliłem 200zł. Co zrobili. Wymienili komplet uszczelek, membrane, trzpień, zaworek(takie coś mosiężnego z gwintem na kluczyk) w zaworze trójdrożnym. Pochwalam, że posiadali w woreczku cały komplet serwisowy i całość wymienili. Na moje pytanie dlaczego ta usługa jest tak droga, oświadczyli że ten komplet serwisowy kosztuje 80zł. Niechtam on tyle kosztuje, tyle że ta robocizna 120zł to mnie niestety oburzyła. Jestem głupkiem, naiwniakiem, albo obrażam kogoś, może takie właśnie są ceny! Pracuję w państwowej firmie, niezarabiam wiele, ale na naprawę tego pieca poszły moje ponad dwie dniówki. Fachowiec i uczeń zarobili tyle samo w ciągu niespełna godziny. To był ich ostatni raz u mnie. Następnym razem zarządam wyceny przed właściwą pracą, lub poprostu zwróce się jak tym razem do fachowców z elektrody.
  Jestem zadowolony z zainteresowania, podpowiedzi jakie mi udzieliliście, kol Zibi77, Alpa eco. Rozumiem, że temat był nietypowy i trudny do zlokalizowania.
  Dziękuję i pozdrawiam.