Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STAG 200 - Primera P12 1.8 i stag 200 - nie przełącza na gaz, kabel nie wykrywa

23 Jan 2020 12:07 1437 14
  • Level 12  
    Cześć,
    w moim samochodzie Nissan Primera P12 1.8 mam instalację gazową na sterowniku STAG 200, zakładaną 10 lat temu w Poczesnej.
    Od miesiąca nie przełącza mi się na gaz. Jechał na gazie, gaz się skończył - dotankowałem i już się nie przełącza.
    Objaw jest taki sam, kiedy w trakcie jazdy gaz się skończy tylko, że wszystkie lampki od poziomu gazu się cały czas świecą (czyli gaz jest) a miga ta, że jest jazda na benzynie. Przy próbie przełączenia na gaz, piszczy.

Sprawdziłem bezpiecznik przy akumulatorze - sprawny.
    Kupiłem 2 różne kable (ccy i viaken) do sterownika STAG 200 i próbowałem różnych programów w tym oczywiście AcGasSynchro v1.14.1.0 i za każdym razem w każdej konfiguracji kabel-program mam błąd - brak sterownika gazu.

Jak można sprawdzić czy sterownik mam uszkodzony? Albo czy jest jakiś dodatkowy bezpiecznik lub przekaźnik który odłączył mi sterownik?
  • Level 37  
    A masz dobrą wtyczkę z tego co pamiętam wtyczka do ac pasuje do 3 układów kabli (masz masę ,zasilanie i dwa przewody komunikacji) . Są inaczej podpięte pod piny wtyczki. Najgorsze jest to że nawet zasilanie w jednym z układów jest zamienione miejscami i można sobie ubić interfejs.
  • Level 23  
    jelonek24 wrote:
    Jak można sprawdzić czy sterownik mam uszkodzony? Albo czy jest jakiś dodatkowy bezpiecznik lub przekaźnik który odłączył mi sterownik?

Podmienić na inny, skoro piszczy i przełącza się na PB to albo czujnik ciśnienia albo faktycznie sterownik. Interface CCY z iloma przejściówkami masz?
  • Level 29  
    Jest jeszcze bezpiecznik po stacyjce. U mnie łączy się na systemie windows xp a na innym nie chciało
  • Level 12  
    dzięki, sprawdzę sterownik i ten czujnik ciśnienia. Kabel CCY mam w jednym kawałku i sprawdziłem w innym aucie ze STAG 300+ i się połączył bez problemu.
  • Level 12  
    Nie mogę znaleźć tego bezpiecznika po stacyjce, gdzie się go najcześciej montuje? Do czujnika, się też nie dostałem, ale w weekend to rozbroję
  • Level 11  
    jelonek24 wrote:

Sprawdziłem bezpiecznik przy akumulatorze - sprawny.
    Kupiłem 2 różne kable (ccy i viaken) do sterownika STAG 200 i próbowałem różnych programów w tym oczywiście AcGasSynchro v1.14.1.0 i za każdym razem w każdej konfiguracji kabel-program mam błąd - brak sterownika gazu.

A masz włączony zapłon ? Stag jest trochę prymitywny i wymaga włączonego zapłonu aby się połączył z programem. W jednym aucie tez mam 200 i bez zapłonu nie połączy się.
  • Level 41  
    grave digger wrote:
    masz włączony zapłon ? Stag jest trochę prymitywny i wymaga włączonego zapłonu aby się połączył z programem. W jednym aucie tez mam 200 i bez zapłonu nie połączy się.

Tak z ciekawości to który producent pozwala bez zapłonu podłączyć interfejs? Ja jeszcze takiego nie widziałem.
  • Level 11  
    sebap wrote:
    grave digger wrote:
    masz włączony zapłon ? Stag jest trochę prymitywny i wymaga włączonego zapłonu aby się połączył z programem. W jednym aucie tez mam 200 i bez zapłonu nie połączy się.

Tak z ciekawości to który producent pozwala bez zapłonu podłączyć interfejs? Ja jeszcze takiego nie widziałem.

Chociażby LPG Tech.

A przez prymitywnośc nie mam na myśli samego łączenia. Chociaż jeżeli chodzi o staga to mam do czynienia właśnie z 200. Być może w nowszych soft jest bardziej rozbudowany bo ten z 200 kończy się na 2015 roku.
  • Level 39  
    STAG 200 EASY
    ver. 0.27.0.9640

Sterowniki: STAG 300, STAG 200 - przed 11.2009
    AcGasSynchro v1.14.1.0 do STAG-200, STAG-300

Może o to chodzi?
    Miałem STAG-300 z pierwszych wersji, którą obsługiwał tylko starszy program, a tu jest zwykły stag, "easy", i GoFast.
    https://www.ac.com.pl/pl-warsztat-oprogramowanie-stag200easy
    Każdy jeden uruchomi tego
    jelonek24 wrote:
    STAG 200, zakładaną 10 lat temu w Poczesnej.

czy trzeba kombinować ze sterownikami/programami?
  • Level 12  
    Długo mnie nie było ale się udało ogarnąć ten gaz. Udało się w końcu połączyć z komputerem- po manipulacji przewodami i zmianie laptopa, prawdopodobnie nie było styku. Okazało się, że sterownik to Stag 300 plus. Stag przy każdorazowym przełączaniu na gaz od razu wracał na benzynę z błędem listwy wtryskowej. Po zmierzeniu wszystkich wejść i wyjść miernikiem okazało się, że nie było w ogóle napięcia na wtryski gazowe.
    Kupiłem używany sterownik stag 300 plus za 40zł - z zewnątrz zupełnie inaczej wygląda niż mój - wtyczka pasuje ale w moim wtyczkę wkłada się "do góry nogami". Do nowego sterownika wgrałem ustawienia ze starego i gaz działa. Program z gazu wykrywa mi nowy sterownik jako stag 300 ISA2 mimo, że na naklejce jest 300 plus. Sterownik przeszedł pomyślnie autokalibracje i jest teraz w stanie autoadaptacji. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :)

Dodano po 13 [minuty]:

Takie są aktualnie parametry i mapy. Gaz ma zbyt ubogo? Jak wyrównać te wykresy? Czy ciśnienie nie jest za duże?
    STAG 200 - Primera P12 1.8 i stag 200 - nie przełącza na gaz, kabel nie wykrywa
  • Helpful post
    Level 33  
    0p;9
    jelonek24 wrote:
    Jak wyrównać te wykresy?

Podnieść mnożnik
    .
    jelonek24 wrote:
    Czy ciśnienie nie jest za duże?

Zejdź do 1,3, zwiększą się czasy wtrysku.
    Pozdrawiam.
  • Level 23  
    Trochę małe dysze ciśnienie i tak już wysokie a mnożnik prawie 1.4, warto jednak sprawdzić jak wyglądają korekty OBD i na tej podstawie doregulować auto