Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Rapid Spaceback 2014 - podłączenie chińskiego radia

maczo82 23 Jan 2020 15:48 1707 9
    maczo82
    Level 6  
    Witam,
    Wiem, że pojawił się podobny temat ale mam problem kupiłem chińskie radio 7018B wszystko podłączyłem za pomocą adaptera przejściówki, problem w tym że radio się resetuje wiem że chyba mylę jakieś kabelki, prośba czy ktoś mi powie jak zwykłemu laikow gdzie jest problem, załączam zdjęcia. Kostka iso z auta i podłączenie do przejściówki, zaznaczam że sam podłączałem więc kolory kabli mogą być złe i schemat z radia
    gradek83
    Level 41  
    maczo82 wrote:
    problem w tym że radio się resetuje

W jakich okolicznościach?

Podaj model oryginalnego radia (fabrycznego).
    maczo82
    Level 6  
    Witam,
    Problem rozwiązany, proszę o zamknięcie, jedyne co zostało to przeciągnąć kabel od kamerki przez peszel w bagażniku muszę pomyśleć jak to rozwiązać. Pozdrawiam. Podłączyłem poprawnie kostkę.
    maczo82
    Level 6  
    Wracam do tematu ponieważ radio działa ale problem w tym że czerpie akumulator na zgaszonym silniku i pytanie jak podłączyć żeby włączało się po przekreceniu kluczyka?
    gradek83
    Level 41  
    maczo82 wrote:
    Problem rozwiązany

maczo82 wrote:
    problem w tym że czerpie akumulator na zgaszonym silniku i pytanie jak podłączyć żeby włączało się po przekreceniu kluczyka?

To może jeszcze raz.

gradek83 wrote:
    Podaj model oryginalnego radia (fabrycznego)
    maczo82
    Level 6  
    gradek83 wrote:
    maczo82 wrote:
    Problem rozwiązany

maczo82 wrote:
    problem w tym że czerpie akumulator na zgaszonym silniku i pytanie jak podłączyć żeby włączało się po przekreceniu kluczyka?

To może jeszcze raz.

gradek83 wrote:
    Podaj model oryginalnego radia (fabrycznego)

Przesyłam zdjęcia oryginalnego radia.
    gradek83
    Level 41  
    Ubogie nagłośnienie masz nie podepniesz wszystkich wyjść na głośniki bo masz tylko dwa z przodu.
    Przewód ACC musisz sprawdzić czy zadziała przy takim podłączeniu. Jeśli nie to musisz sprawdzić czy na tym pinie napięcie 12V pojawia się po przekręceniu kluczyka w 1 pozycję. Jeśli nie to musisz takiego napięcia szukać w skrzynce bezpieczników.
    maczo82
    Level 6  
    No cóż, co prawda jestem laikiem ale jakieś proste podłączenie zrobię, będę szukał, muszę ściągnąć schemat kostki. Dzięki za pomoc.
    gradek83
    Level 41  
    Wepnij multimetr czy tam próbnik do testowania napięcia lub nawet żarówkę ale obstawiam że przynajmniej miernik napięcia posiadasz w gniazdo oznaczone czerwoną kropką względem masy i sprawdź czy tam napięcie jest stałe czy pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka. Jak nie to jak pisałem szukaj takiego napięcia ACC w bezpiecznikach. Parę brakujących głośników o ile są miejsca na nie możesz dołożyć do bocznych tylnych drzwi lub tam gdzie się da plus doprowadzić wiązkę przewodów.
    maczo82
    Level 6  
    Radio okazało się wadliwe, następne podłączyłem. Zamykam temat.