Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer vsx-430 - Overheat, przepalona końcówka mocy

23 Sty 2020 16:13 162 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Na stół trafił pioneer vsx-430
    Jedna z usterek została zdiagnozowana, mianowicie w jednym kanale spaliły się tranzystory końcówki mocy. Druga usterka doprowadza mnie do szewskiej pasji. Na wyświetlaczu po uruchomieniu pojawia się napis "overheat". Odłączyłem końcówkę i problem pozostał. Według instrukcji serwisowej na nogach procesora powinny pojawiać się napięcia 3.3V w sekcji termicznej. W celach testowych rozlutowałem tranzystory sterujące, aby ominąć zabezpieczenia termiczne, niestety po modyfikacji na wyświetlaczu przestał się pojawiać napis w zamian wyłącza się po 1 sekundzie od uruchomienia.przywróciłem tranzystory i napis znów się pojawia. Ma ktoś jakiś pomysł na o jeszcze zwrócić uwagę, bo może coś źle robię
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Czy uszkodzony wzmacniacz mocy zostal naprawiony ?
  • Poziom 36  
    wisnialodz napisał:
    Na wyświetlaczu po uruchomieniu pojawia się napis "overheat"

Jeżeli zaraz po uruchomieniu, bez obciązenia i wysterowania, pojawia się ten napis to uszkodzeniu uległ ten obwód Protect.
    Masz może Service Manual. Tego nie mam.

Dodano po 7 [minuty]:

Już mam SM.
    Sprawdź obwody tych Q8,,, W tym pozystory PTC R33...
    Przedewszystkim w uszkodzonym wczesniej kanale.
    Pioneer vsx-430 - Overheat, przepalona końcówka mocy
  • Poziom 32  
    Uszkodzona sekcje wzmacniacza mocy naprawia sie poza kontrola procesora.

jozgo napisał:
    Jeżeli zaraz po uruchomieniu, bez obciązenia i wysterowania, pojawia się ten napis to uszkodzeniu uległ ten obwód Protect.
    - to zdaza sie bardzo rzaadko a nawet zec bym wcale ( chyba ze w czasie naprawy doszlo do przypadkowego uszkodzenia tego obwodu przez naprawiajacego )

Po prawidlowej naprawie sekcji uszkodzonego wzmacniacza mocy - jezeli brak innych uszkodzen procesor wystawia sygnal startu do bloku standby i urzadzenie zglasza gotowosc lub zalaczy sie sammoczynnie jezeli taki byl stan w momencie uszkodzenia.

Cala procedura jak nalezy wykonac po naprawie kazdego uszkodzonego bloku w tym urzadzeniu jest opisana przez producenta w instrukcji serwisowej.

W pierwszej kolejnosci nalezy poprawnie wykonac naprawe wzmacniacza mocy a nie tylko powymieniac uszkodzone elementy.