Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-40EX500 - Wymiana płyty głównej

23 Sty 2020 16:48 459 2
  • Poziom 9  
    Dzień dobry
    Wymieniłem płytę główną w TV SONY KDL-40EX500 ( parametry płyty 1-881-636-23 ). Zakupiłem używaną płytę ( parametry płyty 1-881-636-22 z TV SONY Bravia KDL-37EX500) . Sprzedawca przekazał ze jest to ta sama płyta jedynie trzeba będzie zaktualizować oprogramowanie na płycie głównej ( po włączeniu TV migała dioda zielona i pomarańczowa i czrany ekran )

Na stronie producenta SONY nie ma oprogramowania do płyty głównej dla mojego modelu KDL-40EX500.
    Pobrałem oprogramowanie ze strony https://drivers.softpedia.com/get/TV-HDTV-Projectors/Sony/Sony-KDL-40EX500-LED-TV-Firmware-1-514.shtml.
    Przygotowałem pendrive 1 GB - formatowany na FAT32.

Cały katalog a w nim plik wgrałem na PenDrive, który umieściłem w TV w porcie USB przy wyłączonym TV. Następnie włączyłem przewód zasilający( nie włączyłem TV - świeciła się czerwona dioda) i przy wyłączonym TV odczekałem 30 minut.

Następnie wyłączyłem TV , usunięty został PenDrive z TV, gdzie następnie włączyłem TV i dalej ekran czarny miga dioda zielona i pomarańczowa.

Proszę powiedzieć czy coś zrobiłem źle, lub czy jeszcze coś muszę wykonać, aby TV zadziałał.

Za informacje i porady dziękuje.