Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem

23 Sty 2020 18:05 399 12
  • Poziom 3  
    witam
    posiadam podnośnik koszowy esda1950 na Mercedesie i pracuje na nim już ponad 3 lata , niedawno zauważyłem ze jest mały problem ze sterowaniem z kosza, z dołu wszystko pracuje idealnie z kosza jest problem a mianowicie :
    ramie idzie w górę idealnie po czym chce wysunąć teleskop i wysuwa się ale razem z nim przesuwa się obrót kolumny ,
    zaraz po tym normalnie chowam teleskop zaś ramie nie działa i jest problem ze schowaniem się ramienia
    sterowanie z dołu działa bez zarzutu

możecie podpowiedzieć cos .....
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 14  
    Witam. Żeby cokolwiek podpowiedzieć przydałby się :
    - schemat
    - zdjęcie od środka panelu w koszu + z zewnątrz żeby wiadomo było co jest co
    Dodatkowo gdybyś posiadał miernik i podstawowe umiejętności posługiwania się nim już coś można zrobić . Sterownie jest elektryczne na panelu górnym i dolnym +dodatkowo zawory elektrohydrauliczne ?
    Jeżeli na panelu górnym są przełączniki to czy mają one oznaczenia tak żeby zobaczyć który jest normalnie otwarty a który zamknięty ?
    Jeżeli tak to zacznij od zmierzenia każdego przełącznika przy wyłączonym napięciu na "brzęczyku" czy rzeczywiście jak wysterowujesz przycisk to się styk zwiera i Ci piszczy a jak rozwierasz to czy przestaje piszczeć ?
    Kolejna rzecz to kable - przejrzyj wiązkę do górnego panelu czy nie ma przetarć ,mocnych zagięć ,koszyczków ?
    Wydaje mi się że w tego typu podnośnikach jest wybór sterowania. Czy górny panel działa cały czas czy trzeba go załączyć ? Czy panele są przełączalne żę działa tylko góra lub dół ?
    Tyle na razie . Pozdrawiam W.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 3  
    icos13 napisał:
    Witam. Żeby cokolwiek podpowiedzieć przydałby się :
    - schemat
    - zdjęcie od środka panelu w koszu + z zewnątrz żeby wiadomo było co jest co
    Dodatkowo gdybyś posiadał miernik i podstawowe umiejętności posługiwania się nim już coś można zrobić . Sterownie jest elektryczne na panelu górnym i dolnym +dodatkowo zawory elektrohydrauliczne ?
    Jeżeli na panelu górnym są przełączniki to czy mają one oznaczenia tak żeby zobaczyć który jest normalnie otwarty a który zamknięty ?
    Jeżeli tak to zacznij od zmierzenia każdego przełącznika przy wyłączonym napięciu na "brzęczyku" czy rzeczywiście jak wysterowujesz przycisk to się styk zwiera i Ci piszczy a jak rozwierasz to czy przestaje piszczeć ?
    Kolejna rzecz to kable - przejrzyj wiązkę do górnego panelu czy nie ma przetarć ,mocnych zagięć ,koszyczków ?
    Wydaje mi się że w tego typu podnośnikach jest wybór sterowania. Czy górny panel działa cały czas czy trzeba go załączyć ? Czy panele są przełączalne żę działa tylko góra lub dół ?
    Tyle na razie . Pozdrawiam W.

schemat i zdjęcia ze sterowania wyśle jutro
    mam zmierzone wartości i zgadzają się ze schematem
    nie ma oznaczeń na przełącznikach powinny być na schemacie
    ta jest wybór sterowanie przełącznik ,
    na dole działa wszystko super, z kosza to co opisałem
  • Poziom 14  
    Tak na szybko:
    1. Sprawdzić na zaciskach przycisków siemens czy naciskając przyciski zmienia się stan . Ustawiasz na brzęczyk przy odciętym zasialniu i mierzysz stan 1 bez wciśnięcia 2 podczas wciśnięcia. Powinien się zmieniać w jednnym piszczeć w drugim nie .
    2 . Masz trochę ponadcinanych kabli , poizoluj je.
    3. Zrób zdjęcie modułu który jest na zdjęciu i/o. Wygląda to na moduł wejść wyjść sterowanych po can . Przyjżyj się mu czy nie jest zawilgocony ?
    4. Masz może jakiś typowy schemat elektryczny bo jednak kabli jest sporo i zdalna pomoc będzie mocno utrudniona i obawiam się zę mało efektywna.
    5. Te duże elementy w skrzynce obok przycisków to styczniki?
  • Poziom 3  
    2. izolacje zrobione
    4. schemat eletryczny urządzenia mam w formie pdf na kompie
    1. obawiam sie ze sam nie ogarnę tego punktu
    3. zdjęcie zrobię i podeslę
  • Poziom 3  
    Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem Podnosnik koszowy - Sterowanie z kosza problem
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie masz uszkodzone manipulatory, dosyć często przez uszkodzone osłony górne dostaje się do środka woda. To mogą być jeszcze analogowe, potencjometryczne. To jest najczęstsza usterka sterowania z kosza.
  • Poziom 3  
    czyli tzw joysticki ??
  • Poziom 3  
    Masz na myśli sam joystick czy bardziej elementy które się z nim łącza jak potencjometry czy inny element przyległy?
  • Poziom 39  
    Sam joystick, zresztą możesz pomierzyć napięcia. W stanie spoczynku (położenie środkowe) na sygnałowym powinno być 5 V. Wychylając w skrajne położenie spada do zera, w drugie rośnie do 10 V. To dla analoga, w digitalu masz odpowiednio 2,5 V. w środkowym położeniu, skrajne 0-5 V. Napięcie musi się zmieniać liniowo, bez zakłóceń.
  • Poziom 3  
    zmierzyłem napięcie:

W bezruchu joystick i w ruchu wartości mamy 10 wolt. Przy kostce nr 1 ktora jest odpowiedzialna za ruch teleskopu : w bezruchu mamy wartość 10 a przy ruchu spada do 1.